школярі
школярі 5 канал

Туалет – на вулиці, їдальня – в іншому приміщенні: чому школярі з Волині досі вчаться в таких умовах

Читайте по-русски
Будівлю, в якій навчаються школярі в Журавниках, у 70-х роках минулого століття переробили з сільського кафе

Туалет – на вулиці, спортивна зала та їдальня – в іншому приміщенні, яке належить дитячому садочку. Так навчаються майже півтори сотні школярів у селі Журавники на Волині. Під нову школу 7 років тому там уже навіть починали реконструювати недобудову. Були проєкт, кошторис, але далі справа не пішла. Чи довго діти в Журавниках вчитимуться в таких умовах і чи дочекаються в селі нової школи – дізнавалися журналісти "5-го".

Ось так гуртом учні бігають до шкільної їдальні та вбиральні через вулицю. Батьки кажуть: через це в холодну пору року їхні діти часто хворіють.

"Ой, в мене є їх взагалі п'ятеро, але школярів, на даний час троє. Одна ще в садку, на наступний рік іде в школу. Ті туалети такі нещасні, я, наприклад, не хочу, щоб мої діти ходили в такі туалети, хворіли тут. Їдальня в нас взагалі в садку. Теж недобре, бо вибігають на вулицю, роздягнені біжать, там в їдальні тісно, вони сидять, всі туляться", – розповідає мама школярів Світлана Мунтян.

Навчатися так некомфортно, кажуть школярі. Утім уже звикли до таких умов.

Колись у цій школі в таких самих умовах навчалися і батьки теперішніх школярів. Але для своїх дітей хочуть кращих умов. Мовляв, часи вже не ті. Та й вимоги до освітніх приміщень інші.

"Хотілося б щось краще для нашої школи, для нашого села, щоб хоч якісь більш-менш умови були, щоб наші діти тут навчалися. Такого не мало б бути, воно мало б бути все в одному приміщенні", – вважає мама школярів Віра Галущак.

Будівлю, в якій навчаються школярі в Журавниках, у 70-х роках минулого століття переробили з сільського кафе. Педагоги кажуть: тоді це було тимчасове рішення і сьогодні приміщення, в якому навчаються учні, не відповідає сучасним стандартам освіти.

"Потужність цього приміщення – 110 дітей, зараз навчається 134 дитини. Місця дуже мало. У нас і майстерня, і бібліотека, і спортивна кімната розміщена, ми орендуємо у дитячому садочку", – пояснила директорка школи Світлана Шеремета.

2013-го під нову школу почали реконструювати недобудову радянських часів. За 800 тисяч гривень тоді залили фундамент і змурували цоколь корпусу. На тому роботи й скінчилися. Хоча, за проєктом, передбачалася серйозна реконструкція.

"Розраховувалося на 180 дітей це приміщення. У 2014 році, і з того часу наше будівництво заморозилося", – каже директорка.

Голова Горохівської територіальної громади, до складу якої увійшли Журавники, обіцяє, що готуватимуть новий проєкт, аби незавершену споруду якнайшвидше добудувати.

"Коли буде кінцевий кошторис – треба розуміти, яка буде сума для того, щоб навіть закласти кошти по співфінансуванню. Будемо рухатися, щоб зробити проєктно-кошторисну документацію, експертизу, а потім вже звертатися чи на ДФРР, чи по соцеконому, щоб проводити ці роботи", – зазначив міський голова Горохова Віктор Годик.

На це, за оцінками міського голови, треба щонайменше 20 мільйонів гривень. Тим часом у старому приміщенні школи вже найближчим часом обіцяють зробити новий туалет.

Олег Ткачук, Волинь, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Мендель заявила про існування української російської мови
Наступний матеріал
Аферист здавав в оренду уявні котеджі в Карпатах: експерти радять, як не потрапити до рук шахраїв
Loading...

Верховний суд підтримав заборону відвідування школи без заповненої карти щеплень – як реагують батьки на рішення

Відсторонення від занять у школі не щепленої дитини законне – рішення Верховного Суду

Чому старшокласникам з відділеної школи в Черкасах доведеться шукати новий освітній заклад – сюжет

На Харківщині школярів відправили на дистанційне навчання

Учнів 4 і 9 класів цьогоріч звільнили від проходження ДПА – Міносвіти

Коронавірус в Україні: школярів хочуть відправити на канікули або дистанційне навчання