Мало учнів – тому закривають. У віддаленому районі Черкас – Дахнівці, єдина школа з осені залишиться без 10-го класу. Педколектив побоюється, що це може стати першим кроком до закриття всього закладу. Чому дев'ятикласникам треба шукати нову школу, розбиралася журналістка "5 каналу".
Новина про те, що з наступного року у 29-й школі Черкас не буде 10 класу, учнів засмутила. Нині у дев'ятикласників урок української мови, утім більше думають про те, що восени їм доведеться шукати іншу школу.
"Я вже переходила в іншу школу, я знаю, наскільки це важко – адаптуватися в новому колективі, в новій школі, і це важко буде – переходити знову", – каже школярка Віра Пухка.
Батьки школярів теж проти закриття старших класів – адже це єдина школа в їхньому районі.
"Велика проблема, я вважаю, психологічна, це проблема для дітей – це підлітки, їх не можна зараз травмувати. Крім психологічної, є ще й проблема з під'їздом учнів до найближчої школи, яка розташована за 12 кілометрів", – каже мати школяра Олена Чумак.
Мати школяра Валентина Онищенко наголошує: "Той єдиний маршрут, який ходить, на жаль, з великими перебоями, нерегулярно, майже нереально, бо шкільний автобус для мікрорайону не передбачений".
Не в захваті від новацій і адміністрація школи, але вплинути на рішення не можуть, бо мають наказ від міського департаменту освіти. А там посилаються на реформу, яка передбачає малоукомплектовані класи закривати.
"Департамент керується цією постановою Кабінету Міністрів, тільки 27 учнів повинно бути, на сьогодні в нас дітей 20", – наголошує директор Черкаської школи №29 Олександр Деркач.
Чиновники твердять, що скорочення класів дасть можливість заощадити департаменту освіти близько 300 тисяч гривень на рік. Та пропонують батькам вирішити проблему з підвезенням учнів до іншої школи.
"Це може бути конкретизований рейс чи вранішній рейс, – це все можна вирішувати. Безпосередньо батьки звертаються в міську раду, рада із перевізником веде перемови, з яким підписаний договір і це питання вирішується", – зазначає начальник управління освіти Черкаської міськради Євген Степко.
Утім, педколектив школи побоюється, що у міськраді незабаром можуть ліквідувати школу взагалі як недоукомплектовану, а скорочення старших класів може стати початком закриття закладу. Тому сподіваються лише на збільшення кількості учнів найближчими роками.
Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"