ремонт школи
ремонт школи 5 канал

Горе-ремонт за 5 мільйонів: чому на Дніпропетровщині старшокласники змушені тіснитись у початковій школі

Читайте по-русски
За кілька тижнів обіцяють завершити проблемний ремонт, що тягнеться вже більше пів року

Невдалий ремонт майже за 5 мільйонів гривень. У Новомосковську на Дніпропетровщині старшокласникам ніде вчитися після спроби полагодити дах місцевої школи. Ремонт почали ще влітку, та тільки-но зняли стару покрівлю – зливи затопили класи на горішньому поверсі. У листопаді наче все полагодили, та лютневі опади показали, що дах так само протікає і від того займається електропроводка. Подробиці розповість журналістка "5-го" Наталія Світлова.

Новомосковська школа № 2 розміщена у двох будівлях. Улітку керівництво вирішило відремонтувати дах будівлі, де вчаться старшокласники.

Кабінет фізики залило ще до навчального року. Відтоді тут не проводять уроків. Так само, як у ще восьми аварійних кабінетах другого поверху.

А це – майже половина двоповерхової новомосковської школи.

"Це відбулося вперше під час перших дощів, коли був розкритий дах і протекло не тільки на другий поверх, але й на перший", – розповіла в.о. директора школи № 2 Новомосковська Оксана Ясногор.

З вересня школярі почали вчитись у дві зміни. На 500 учнів залишилося лише 5 придатних класів. Дітей довелося розмістити і в шкільній роздягальні.

"Після локдауну ми вийшли, нам сказали, що нас очікує новий кабінет, і коли ми вийшли, нашим новим кабінетом виявилася роздягальня. Наші діти почали строчить нам у вайбері, дзвонить і казать: "Мама, папа, ми в роздягальні", – каже мати восьмикласника Антоніна Море.

Намагалися полагодити дах восени, ремонт закінчили саме напередодні місцевих виборів. Однак лютневі відлиги і зливи виявили: дах так само тече і вже заливає проводку, тому залишатися в школі небезпечно.

"Це не просто не зручно, це небезпечно, щоб діти навчалися у цьому приміщенні", – пояснює в.о. директора школи № 2 Новомосковська Оксана Ясногор.

"Діти вчаться в початковій школі. Там необладнані навіть туалети, там маленькі кабінки для дітей молодшої школи", – зауважила мати десятикласниці Наталя Шурло.

Ремонт у школі, який завдав стільки незручностей, коштував громаді Новомосковська 4,5 мільйони гривень. Усувати недоліки тепер має фірма, що робила ремонт, наполягають чиновники.

"Затрати підрядника я вам не можу сказати, вони насправді нам не цікаві. У них є певні обов'язки, згідно з договором, якщо завдані збитки і шкода, вони це усувають за свій кошт", – переконує заступник начальника ЖКГ та капітального будівництва Новомосковської міськради Євген Семенюк.

Керівник підрядної організації обіцяє у школі все виправити.

"Те, що було, – все усунуто. Зараз ми робимо ремонт за свій рахунок. Дітям від нас. Добре? Щоб ви були в курсі. За свій рахунок, я витратив тисяч, напевно, 100-150", – розповів керівник організації, яка робила ремонт у школі Гарик Мелікян.

За кілька тижнів обіцяють завершити проблемний ремонт, що тягнеться вже більше як пів року. А до того старшокласники вчитимуться у дві зміни в кабінетах початкової школи.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Стерненко залишається в одеському СІЗО, проте його переведуть до окремої камери
Наступний матеріал
В Україні узаконили ринок біоімплантатів: чому це важливо для ветеранів російсько-української війни
Loading...

У підземному переході під Майданом Незалежності обвалилася стеля – фото

Дорога сповзає в урвище: на Буковині липнева повінь відрізала людей від цивілізації

На Львівщині аварійним мостом щодня користуються сотні людей – як реагує влада

Захищав Болгарію від османів: у столиці під час ремонтних робіт викопали надгробок відомого генерала

Метро, міст і парк: що в Києві обіцяють побудувати і відремонтувати в 2021 році

Знову із "ковідного" фонду: фірма-підрядник, пов'язана з партнером Коломойського, отримає на дороги 760 млн грн – ЗМІ