лікарня
лікарня 5 канал

На Волині людей обслуговують у напівзруйнованій лікарні, тоді як нова будівля стоїть пусткою – причина

Читайте по-русски
Планували переїхати ще у вересні торік до реконструйованої за кредит від Світового банку будівлі

Грибок на стелі та пошарпані стіни. В антисанітарії надають послуги пацієнтам у Рожищенській амбулаторії на Волині. Місцеві обурюються, адже в цей час приміщення нового медзакладу, відремонтованого за кредит від Світового банку, стоїть уже пів року пусткою. Чому лікарі не можуть в'їхати туди – дізнавалися журналісти "5-го".

У цих стінах – денний стаціонар і лабораторія, де роблять аналізи пацієнтам. Коли тут був ремонт, місцеві навіть згадати не можуть.

"Прийшли здавати аналізи з малим, бо заслабіли. Звичайно, хто ж схоче в таких умовах здавати аналізи і це все… Його вже давним-давно потрібно було зробити", – каже пацієнтка амбулаторії Ольга Матвійчук.

Пліснявою тут вкрита майже вся стеля коридору, стіни – облущені. Працювати в таких умовах звикли, кажуть медпрацівники. Щодня сюди приходять пів сотні пацієнтів.

"Реактиви є, у нас тут кабінет більш-менш облаштований, все є, апаратура в нас нова, як бачите, мікроскоп. На рахунок роботи – ми свою роботу виконуємо, те, що входить у наші обов'язки", – запевняє лаборантка Алла Фень.

Це приміщення орендують у районної лікарні. У кабінетах зробили ремонт, а за коридор – не бралися, бо планували переїхати звідси ще у вересні торік до реконструйованої за кредит від Світового банку будівлі.

"Зроблена реконструкція, капітальні ремонти, де все гарно і закуплено на сьогодні. Там все майже готове, але в експлуатацію приміщення не здане. Тому я свій колектив не можу туди перевести", – каже директорка Рожищенського центру первинної медичної допомоги Леся Басалик.

Лікарка демонструє приміщення нової амбулаторії. На ремонт пішло 6 мільйонів гривень. Будівля адаптована для людей з інвалідністю.

"Є і тактильні доріжки, є і пандуси і ширина всіх приміщень, які дозволяють як зайти в туалет, так і проїхатися по коридору", – зауважує Леся Басалик.

Протягом двох тижнів в обласній адміністрації, яка є замовником робіт, мають отримати сертифікат готовності об'єкта до експлуатації. Однак кому його передавати – не знають.

"Немає кому передавати цю амбулаторію на баланс. Ми звернулися до голови міської ради і голови Луцької районної ради, щоб вони вирішили, кому його передати на баланс, щоб далі могло експлуатуватися", – зазначив начальник управління капітального будівництва Волинської ОДА Іван Корчук.

А в Луцькій районній раді спочатку хочуть провести перевірку, чи правильно використали гроші на реконструкцію.

"Потрібно тут експертів, будівельних експертів. Ми не можемо без актів прийому-передачі, без введення в експлуатацію цього приміщення передати територіальній громаді", – пояснив голова Луцької районної ради Олександр Омельчук.

Та місцева влада Рожища не хоче брати нову амбулаторію на баланс громади. Кажуть: про реконструкцію з ними не радилися. Міський бюджет утримує районну лікарню і Центр первинної медико-санітарної допомоги. Утримувати ще один медзаклад грошей не вистачає.

"Передача даного об'єкта, якщо адекватно осмислити всі моменти, не на часі для нас. І за цільовим призначенням якщо його використовувати – це буде подвійне навантаження на громаду фінансове, тому що комунальні послуги, утримання, опалення", – зауважив міський голова Рожища В'ячеслав Поліщук.

Поки не визначаться, хто буде власником амбулаторії, пацієнти і медики змушені користуватися напівзруйнованим приміщенням.

Ольга Михайлюта, Олег Ткачук, Волинська область "5 канал"

Попередній матеріал
У МОЗ повідомили, що вакцина AstraZeneca, яку напередодні відвантажили в Індії, уже на прямому маршруті в Україну
Наступний матеріал
Пошук Пуфа і Пради: унікальна історія порятунку собак породи акіта на Львівщині
Loading...

На Прикарпатті розгорнуть перший в Україні тимчасовий COVID-госпіталь

Рятувальники Львівщини всюдиходом доправили вагітну жінку в пологовий

Під Харковом перекинувся рейсовий автобус – постраждали 10 пасажирів

Пацієнти в коридорах та їдальнях: на Прикарпатті критична ситуація з COVID-19

У лікарні Дніпра прийшов до тями військовослужбовець, який напередодні підірвався в зоні ООС

У Києві пограбували лікарню "Охматдит": винесли дороговартісне обладнання