Булінг залякування цькування
Булінг залякування цькування Depositphotos

Директорка критикує дітей за одяг і зовнішність: у ліцеї на Львівщині стався скандал

Читайте по-русски
Батьки мають намір звертатися до управління освіти

Шкільний скандал на Львівщині. Директорка Соснівського ліцею грубо критикує школярів за їхній зовнішній вигляд. Педагогиня каже, що штани, в яких учні ходять до навчального закладу, підходять для збирання полуниці у Польщі, а в декого з дівчат видно целюліт. Виховний процес учні записали на диктофон, далі розмова з'явилася в соцмережі. Батьки школярів обурені словами директорки. Що на це каже керівниця навчального закладу, дізнавалася журналістка "5 каналу".

"Чого в штанах? На вулиці тепло. Чому в робочих штанах? Ну дівки – то зрозуміло: вони вже готові збирати в Польщі полуницю. Найдіть нормальні штани, а не робочі, в стайню до корови", – чутно на записі.

Це фрагменти розмови директорки Соснівського ліцею та учнів 10-го класу. Педагогиня критикує зовнішній вигляд школярів. Аудіозапис виховного процесу десятикласників потрапив у соцмережу з профілю невідомого чоловіка.

"Треба тобі якусь пасту целюлітову. Бо в тебе так усе понаростало. Дуже некрасиво", – мовиться в аудіозаписі.

Такий "комплімент" від директорки ліцею почула десятикласниця Юля. Учениця зізнається: грубі зауваження чує не вперше.

"Я рахую, що цей жарт зовсім недоречний. – Ти в чому тоді була одягнена? – Сірі моми, темні, і білий гольф. Тому що я стала в ось таку позу і воно так виділилося, і було сказано, що тут виріс целюліт", – каже Юлія, учениця 10-го класу Соснівського ліцею.

А це ще один аудіозапис. Його вмикають нам самі школярки. Так директорка ліцею розмовляє з ученицею того ж класу Уляною.

"Приходиш в майці, в якій спала, і хусткою закатуєшся. Свинота", – чується на записі.

Учениця 10 -го класу Соснівського ліцею розповідає: "Про що почалася ця розмова? За те, що ми ходимо не так, як потрібно. А чому ви так ходите, бо незручно ходити у спідниці, а у блузці холодно".

Батьки ліцеїстів обурені поведінкою директорки. Кажуть, що цькування та образи неприпустимі з вуст педагога і негативно впливають на навчання дітей.

"Вона йде додому, вона не хоче ходити у школу. Я така, я сяка. Вона хоче перейти в іншу школу", – зазначає мати учениці 10-го класу Соснівського ліцею Світлана Дзюба.

Батько учениці 10-го класу Ігор Кушнір зазначає: "Обзивати дитину різними словами, що вони як бомжі, як так можливо, щоб директор казав такі слова до дітей".

А от класна керівниця учнів вважає, що від директорки школярі отримали по заслугах.

"В тому зовнішньому вигляді, в якому вони ходять до школи, в подертих штанах, в брудних, в куртках, в капюшонах, з телефонами, з навушниками не мають приходити", – зауважує класна керівниця 10-го класу Соснівського ліцею Олена Токар.

У піклувальній раді ліцею наглошують, що у школі затверджена форма одягу, і учні мають її дотримуватися.

"Конкретно упередження до якоїсь дитини нема. На нашій піклувальної раді було вирішено, що діти з 5-9 класів ходять у шкільній формі, а 10-11 клас – це діловий стиль", – повідомляє голова піклувальної ради Соснівського ліцею Юлія Осатчук.

Сама ж директорка ліцею Наталія Щербань каже, що боротися із старшокласниками за їхній зовнішній вигляд уже втомилася. Нарікає, що діти ігнорують правила навчального закладу. Вважає, хтось спеціально хоче зіпсувати її репутацію.

"Якщо це була емоційна розмова, то вона вже значить була 6 разів. Діти зараз настільки впевнені, що вони можуть робити все, що хочеш, бо мені так зручно, бо я так хочу. Це не був зневажливий тон, але ніхто не звернувся до мене, що директор дає якісь незрозумілі вказівки", – розповідає директорка Соснівського ліцею Наталія Щербань.

Біля ліцею зустрічаємо учня 11-го класу. Йому також добряче перепало за одяг. Школяр розповідає, що директорка йому не просто зробила зауваження, а ще й образила.

"Питає мене, що то за кофта. Я кажу, мені в ній зручно. Вона каже, мені чхати, в чому тобі зручно. Я глянув на годину, вона почала видирати в мене телефон, сказала, що я худоба, і сказала покликати маму", –  акцентує увагу учень 11 класу Євген Коженевський.

Поки директорка виправдовується, що грубе спілкування з дітьми та неприпустимі компліменти, – це жарт, обурені батьки мають намір звертатися до управління освіти зі скаргами.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Повстання в ефірі: радіо УПА і його бельгійський диктор – "Машина часу", ч. 3
Наступний матеріал
На Луганщині понад 2 тисячі жителів залишилися без лікарів: що відомо
Loading...

"Це тонкий тролінг сусідів": в "Укрпошті" пояснили, чому презентують марки про ЗСУ саме 23 лютого

"Вс**лась мені ваша мова": недолуга блогерка з TikTok вилаялася на прихильників української

Нардеп від "Слуги народу" заявив, що Революція Гідності "роз'єднує людей"

"Росія заснувала Одесу, Дніпро й Севастополь": ще один підручник з історії України спричинив скандал

Обвинувачують у домаганні до підлеглих жінок: полковник ЗСУ подав до суду про захист честі

У Раді через заборону каналів Медведчука сталася штовханина між депутатами