Історія України, скандальний підручник 8-их класів
Історія України, скандальний підручник 8-их класів скріншот

"Росія заснувала Одесу, Дніпро й Севастополь": ще один підручник з історії України спричинив скандал

  Читайте по-русски
  Українців – справжніх засновників міст – підручник прирівнює до диких племен

  У мережі бурхливо обговорюють новий підручник з історії України для учнів восьмих класів. У книзі виявили відверту пропаганду "русского міра" та купу неточностей. Про таке повідомляє "Сьогодні".

  Зокрема, у підручнику написано, нібито "Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь і Севастополь".

  "Росіяни не засновували там міст. Вони будували фортеці для своїх гарнізонів, де не було ніяких міських жителів. Саме ці тези заснування росіянами українських міст, а не фортець з каменю – ця тенденція, відома з часів Радянського Союзу", – наголошує історик Олександр Алфьоров.

  Купу помилок у книзі помітив також професор і доктор історичних наук Віктор Брехуненко – він є одним із восьми експертів, що надавали рецензії на підручник. Чоловік особливо обурюється уривком про часи освоєння Харківщини й Сумщини у XVII столітті:

  "Українці вирушали туди на сезонні роботи, полювати, рибалити, пасічникувати тощо. Простір освоювали шляхом наближеного до первісних часів протистояння людини і природи".

  Відтак, українців – засновників міст і людей, що вже мали писемність – підручник описує, як дикі племена.

  За словами професора, таке спотворення історичних фактів принижує націю. Втім, це не єдина книга, яка може потрапити до рук українських школярів із купою помилок. Ба більше, книгу навіть не перевіряли на плагіат.

  "Маса системних помилок, маса фактологічних помилок. Цей підручник транслює в голови учнів московські ідеологеми "русского міра" та концепції "Новоросії", – коментує Брехуненко.

  Утім, такої думки притримуються лише двійко експертів, які рецензують майбутні шкільні підручники з історії. Решта фахівців хиби не помітили, тож Міносвіти ці навчальні посібники рекомендує.

  Після розголосу в мережі Інститут модернізації змісту освіти, який і проводив конкурс, призначив додаткову перевірку підручників. У разі, якщо недоліків не помітять, книги все ж можуть потрапити до шкільних бібліотек уже наступного року.

  Як повідомляв 5.UA, вчителів зобов'язали заклеїти у підручниках з хімії скандальну інформацію про "цілющу соду".

   

  Попередній матеріал
  В Антоненка загострилася хвороба судин і почали руйнуватися зуби – адвокат
  Наступний матеріал
  На відновлення французького Нотр-Даму піде майже тисяча вікових дубів
  Loading...