Нотр-Дам після пожежі
Нотр-Дам після пожежі Facebook / BBC News Ukrainian

На відновлення французького Нотр-Даму піде майже тисяча вікових дубів

  Читайте по-русски
  Дерева віком від 150 до 200 років підуть на реконструкцію шпиля собору

  Для відновлення частково зруйнованого під час пожежі собору Паризької Богоматері у Франції використають близько тисячі дубів віком від 150 до 200 років. Про це повідомило видання The Guardian.

  Собор, якому виповнилося 850 років, планують повністю відновити до 2024 року, згідно з обіцянками президента Франції Еммануеля Макрона.

  Однією з найскладніших конструкцій Нотр-Даму є його шпиль заввишки 96 метрів. Невдовзі після пожежі Макрон заявив, що шпиль замінять на сучасний аналог, але в липні минулого року він повідомив, що верхівку собору все ж відновлять згідно з його історичною конструкцією.

  На реконструкцію шпилю собору Паризької Богоматері підуть дерева від 50 до 90 сантиметрів у діаметрі й від 8 до 14 метрів заввишки, вік яких становить від 150 до 200 років. Їх мають зрубати до кінця березня, доки сік не піднявся по стовбуру догори – через це деревина стане занадто вологою. Після спилювання стовбури дубів просушуватимуть протягом 18 місяців.

  За словами заступниці директора Національного управління лісів Франції Домініки де Вільбон, на будівництві використають не 20-річні дерева, а дуже старі, включно з дубами, з яких французькі королі наказували будувати кораблі флоту Франції.

  Вона додала, що на заміну зрубаним деревам висадять нові, "аби майбутні покоління могли створити власні виняткові роботи".

  Як повідомляв 5.UA, пожежа в Нотр-Дамі спалахнула 15 квітня 2019 року. З вогнем 14 годин поспіль боролися чотири сотні пожежників. Їм удалося врятувати Північну та Південну вежі, фасад, унікальні вітражі та реліквії.

  Попередній матеріал
  "Росія заснувала Одесу, Дніпро й Севастополь": ще один підручник з історії України спричинив скандал
  Наступний матеріал
  Порушує право на приватне життя: у Нідерландах суд скасував комендантську годину
  Loading...