Пропуск уроків
Пропуск уроків Shutterstock

На Львівщині дитина пропустила близько 700 уроків: чим це загрожує та чи оштрафували батьків – сюжет

Читайте по-русски
Мати дитини притягали до відповідальності вже близько 20 разів

Пропустив майже 700 уроків. На Львівщині суд оштрафував маму злісного прогульника школи. 1700 гривень доведеться заплатити жінці за те, що її син жодного разу за навчальний рік не прийшов на уроки. У школі кажуть, що проблеми з учнем не перший рік, і змусити його відвідувати навчальний заклад не можуть ні батьки, ні педагоги. Причину дізнавалася журналістка "5 каналу".

Замість оцінок навпроти імені та прізвища шестикласника Ігоря – самі "енки". На уроки хлопець не ходить від вересня. Школу прогулює без поважної причини, переконані вчителі.

"Причина невідома. Просто не хоче ходити. Говорили з мамою, і вона не може змусити його ходити. Говорив з ним, приходили додому, говорили, результату не добилися", – каже класний керівник Юрій Воськало.

Ігнорує школяр і дистанційне навчання. Хлопець здоровий, нікуди не поїхав, у місті вчителі зустрічають його постійно.

"Він так і пояснює, що ходити в школу він не буде. Йому не цікаво. Він не хоче", – додає класний керівник.

Прогулювати уроки Ігор почав із 4 класу. Спершу по кілька днів, потім у школу не з'являвся місяцями. Нині, розповідають вчителі, напевно й забув, яка школа на вигляд. Ігор – неконфліктний, на уроках поведінку не порушує, хоч і навчається не найкраще, розповідають у школі. Чому прогулює навчання, вчителі не розуміють.

"Разом із службами, з працівниками поліції, ми відвідували сім'ю, і у вересні, і в жовтні. Мама постійно говорить, що впливу на сина вона не має. Місця, щоб він вдома вчився, нема, зв'язку для дистанційного навчання теж нема", – розповідає заступниця директора школи з навчально-виховної роботи Руслана Верескун.

На злісного прогульника вчителі скаржилися до соціальних служб та поліції. Там сім'ю хлопчика знають давно.

"Діти довгий час були неконтрольовані. Доки батьки займалися сварками, діти були самостійні. Вони ходять містом, займаються особистими справами. Були помічені в супермаркетах на крадіжках солодощів. Цю маму було притягнуто більше 20 разів до адміністративної відповідальності", – наголошує інспекторка відділу ювенальної превенції Ірина Папасюк.

У неналежному виконанні батьківських обов'язків маму Ігоря визнали винною і цього разу. Через постійні прогули сина місцевий суд оштрафував її на 1700 гривень. У квартирі, де живе шестикласник Ігор із батьками, двері знімальній групі "5 каналу" не відчинили. Сусіди розповідають, що батьки розлучені, а доглядати чотирьох дітей нікому.

"Дітьми зовсім ніхто не займається, діти що хочуть, то і роблять. Ми вже навіть в ту сім'ю не втручаємося, ми вже всюди дзвонили, але нікому нема діла до тої сім’ї", – зазначає мешканка Червонограда Оксана.

Зі школи хлопця не виганятимуть. Сподіваються, що коли закінчиться дистанційне навчання, Ігор прийде на уроки.

"В нас є квітень і травень. Ми постараємося його залучити хоч до очного навчання. Щоб він отримав хоч якісь оцінки. Якщо він не прийде, то будемо ставити питання про позбавлення батьківських прав. Згідно з законом, батьки повинні забезпечити дитиною виконання освітньої програми", – повідомляє заступниця директора з навчально-виховної роботи Руслана Верескун.

Поліцейські не раз зверталися до соцслужби, щоб позбавити батьків прав на дітей. Утім там не знайшли для цього достатньо причин.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Збій дала режисура влади": політичний експерт про акцію на підтримку Стерненка під Офісом президента
Наступний матеріал
Європейські країни можуть позаздрити культурі протестів в Україні – Чорновол
Loading...

Верховний суд підтримав заборону відвідування школи без заповненої карти щеплень – як реагують батьки на рішення

Відсторонення від занять у школі не щепленої дитини законне – рішення Верховного Суду

Чому старшокласникам з відділеної школи в Черкасах доведеться шукати новий освітній заклад – сюжет

На Харківщині школярів відправили на дистанційне навчання

Учнів 4 і 9 класів цьогоріч звільнили від проходження ДПА – Міносвіти

Коронавірус в Україні: школярів хочуть відправити на канікули або дистанційне навчання