Тетяна Чорновол, депутатка ВР VIII скликання
Тетяна Чорновол, депутатка ВР VIII скликання 5 канал

Європейські країни можуть позаздрити культурі протестів в Україні – Чорновол

Читайте по-русски
Українці протестують набагато стриманіше і намагаються уникнути зайвих руйнувань, упевнена ексдепутатка

Порівняно з європейськими країнами, українські протестувальники поводяться набагато чемніше і намагаються уникати зайвих руйнувань під час реалізації свого права на протест. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказала народна депутатка VIII скликання, журналістка Тетяна Чорновол.

Вона прокоментувала рішення Верховної Ради про засудження протесту під Офісом президента 20 березня, в якій депутати назвали акцію такою, яка була спрямована на підрив державності.

"Цивілізовані демократичні країни дуже поважають право на протест. Вони не ставлять форму вище за зміст. Такі країни як Франція, та взагалі всі європейські країни можуть позаздрити Україні, тому що коли в Україні реалізується право на протест, українці ведуть себе на порядок культурніше. Можемо згадати Помаранчеву революцію, Революцію Гідності. Тобто всієї цієї форми протесту, яка нас може дивувати у Франції, в Україні немає. Протестувальники дуже стримуються – вони намагаються висловити свій протест і при цьому нанести якомога менше руйнувань в своїй країні. Тобто українська культура протестів надзвичайно висока", – зауважила Чорновол.

Журналістка нагадала, що Верховна Рада ухвалила постанову про визнання Революції Гідності державотворчим процесом.

"Тобто нинішня навіть "зелена" влада, "слуги народу", монобільшість – вони засвідчили в акті Верховної Ради, що Майдан – це був акт державотворчості. Мене особисто, одну на всю країну, звинувачують у масових заворушеннях. Тобто всі майданівці брали участь в акті державотворення, а я одна влаштовувала масові заворушення… Це просто абсурдно, я вже мовчу про те, що проти мене сфальсифікували звинувачення в навмисному вбивстві", – додала вона.

"Дивіться, як розвивається ситуація далі – мене звинувачують у навмисному вбивстві, хай сфальсифіковано, але є таке звинувачення. Справа передана до суду. Мені загрожує вища міра покарання. І я не просто тут сиджу – у мене немає запобіжного заходу, просто проґавили всі строки. Хочу – їду за кордон, я, до речі, їздила і повернулася. Мені навіть зброю повернули нагородну. Це ж повний абсурд, і це як раз підтверджує, що все це політичні й ідеологічні замовлення і репресії", – впевнена Чорновол.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, 30 березня під час позачергового засідання ВР депутати заслухали звіт силовиків щодо подій під ОП 20 березня та ухвалили постанову, яка засуджує протести, і звернулися до СБУ, ДБР та Національної поліції, аби ті провели неупереджене розслідування.

Попередній матеріал
На Львівщині дитина пропустила близько 700 уроків: чим це загрожує та чи оштрафували батьків – сюжет
Наступний матеріал
"Два роки крива довіри до президента падає": експерт порівняв рейтинги Януковича, Порошенка і Зеленського
Loading...