Школа
Школа 5 канал

Скандал в Одесі: чому вчителька накинулася на дитину через українську мову та що кажуть інші учні – сюжет

Читайте по-русски
Такий вибух негативну на уроці у вчительки стався не вперше, розповідають діти

Українофобія чи булінг. В Одесі російськомовна вчителька малювання знущалася над дитиною просто під час уроку. Все через те, що дівчинка – мало не єдина у класі, хто спілкується українською мовою. Кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська рушила до гімназії, аби розібратися в ситуації.

"Девочка, вот эта, которая со мной на украинском говорила, на якій мові вчиться? А ну-ка встань! Поднялась! Поднялась, говорю! Ты как отвечаешь мне? Ты посмотри на нее! Почему ты так сказала? Не да?" – це аудіозапис з уроку малювання у п'ятому класі. Його на власний телефон зробила учениця Олеся Мастовчук.

Попри закон про освіту, вчителька викладає російською. В якийсь момент їй здалося, що школярка відповідає їй українською – аби роздратувати.

"Бо вона на українській мові, виходить, она сверху, а мы снизу. Она выше нас, понимаете? Понимаете, да?", – мовиться в аудіозаписі.

Коли Олеся почала плакати, клас заступився: пояснили вчительці, що дівчинка – україномовна і так розмовляє з усіма. Сама школярка намагалася виправдатися.

"Я нічого не казала, я просто так казала" – говорить дівчинка на записі. Вчителька відповідає: "На перший раз прощаю".

Того дня зі школи Олесю забирав батько, згадує мати дівчинки. Донька зустріла його у сльозах та прокричала, що до школи не повернеться.

"Коли повернулася я ввечері після роботи, то вже побачила цей аудіозапис. Вважаю, що ця жінка не повинна працювати, не буде працювати тому, що це загроза як для моєї дитини, так і для всіх дітей у школі", – каже Марія Мостовчук, мати п'ятикласниці Олесі.

Родина Мостовчуків – україномовна, самі з Закарпаття, але Олеся народилася вже в Одесі. Раніше жодних непорозумінь через мовне питання дівчинка не мала. У цій гімназії навчається лише місяць, і більшість уроків записує на диктофон, щоб повторювати матеріал вдома. Аби з'ясувати, чому вчителька так поводилася, йдемо до школи, але туди сторонніх не пускають.

Після години очікування до журналістів врешті виходить директорка. Каже, ту саму вчительку звільнили, і раніше вона викладала українською.

"Вона проводить українською. Мабуть, це був якийсь нервовий зрив в неї, пояснити далі вона нічого не може. Негідно вчительки, її вчинок негідний", – говорить Інна Соломащенко, директорка гімназії.

Вчителька образотворчого мистецтва педагогом працювала понад 40 років, утім у цій гімназії – лише кілька років. Раніше жодних скарг на викладачку не надходило.

Такий вибух негативну на уроці у вчительки стався не вперше, розповідають учні. Та й викладала вона завжди російською.

"Вона викладала нам російською, але я не пам'ятаю, щоб вона лаяла за те, що українською спілкуємося", – каже дитина.

У департаменті освіти викладання російською мовою називають порушенням, а поведінку педагога – недотриманням прав дитини. Утім гарантувати, що вчителька надалі не викладатиме, не можуть.

"Це не означає, що вона не може влаштуватися на посаду, позбавити права займати якусь посаду може винятково рішення суду", – говорить Олена Буйневич, директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Втім, батьки дівчинки налаштовані рішуче – вже найняли адвоката та планують звертатись до суду, щоб заборонити викладачці працювати з дітьми.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Російська політика": в Україні дискредитація ветеранів розпочалася ще з початку війни – АТОвець
Наступний матеріал
COVID-19 наступає з новою силою: як світ повертається до суворого карантину і чи буде вакцина – сюжет
Loading...

Адаптивний карантин до кінця 2020 року: що змінюється – подробиці засідання Кабміну

Заклади освіти можуть самі визначатися з канікулами – у Міносвіти розповіли подробиці

На Одещині школярі переходять на дистанційне навчання – реакція учнів, учителів та батьків

"Наші школярі майже не хворіють": у Харкові вирішили ігнорувати рекомендації МОН щодо канікул

Кличко запропонував свої рекомендації щодо осінніх канікул для школярів столиці

Студенти на карантині: університети перейдуть на дистанційне навчання – подробиці