Люди у масках
Люди у масках 5 канал

COVID-19 наступає з новою силою: як світ повертається до суворого карантину і чи буде вакцина – сюжет

Читайте по-русски
У багатьох країнах запроваджують нові карантинні обмеження

Коронавірус наступає з новою силою, у світі фіксують рекордні показники захворювань. Світові лідери, щоб не допуститися минулих помилок, наввипередки запроваджують нові карантинні обмеження. Утім, деякі обмеження викликають обурення серед громадян. З якими реаліями прокинувся світ, розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Вдруге заразилася на коронавірус і померла. У Нідерландах 89-річна жінка в серпні перехворіла на COVID-19, а за кілька місяців підхопила недугу знову. Тепер від ускладнень вона пішла з життя. Цей випадок перший у світі. Раніше на коронавірус повторно хворіли, але це ніколи не закінчувалося смертю. Лікарі кажуть, що в жінки був ослаблений імунітет і це могло спричинити повторне захворювання.

Лише за останній тиждень у світі зафіксували рекордну кількість заражених на COVID-19. Недугу підхопили 2 мільйони 200 тисяч людей. А це на 200 тисяч більше, ніж минулого тижня.

"Ми бачимо стрімке зростання кількості інфікованих коронавірусом, особливо у Європі та Штатах. Останні чотири дні спостерігаємо рекордні показники. Зокрема, зростає потреба на місця в реанімаціях, багато людей стали важче переносити коронавірус. Ми повинні пам'ятати про наслідки пандемії", – говорить Тедрос Адханом Гебреєсус, голова Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Аби хоч якось убезпечити громадян, деякі держави повертаються до старих карантинних обмежень. Так, у Чехії закрили всі школи, бари, клуби та ресторани. Карантин триватиме до початку листопада. Зокрема, не можна збиратися групами більше, ніж шестеро осіб. Так вирішили після того, як щоденний рівень заражень став одним із найвищих у світі відповідно до загального населення країни. У Чехії майже 120 тисяч недужих на коронавірус. І це при населенні 10 із половиною мільйонів людей.

Нові карантинні обмеження запроваджують й у Великій Британії, заявив прем'єр Борис Джонсон. Адже саме тут від коронавірусу померло найбільше людей у Європі. Які правила запровадять, залежатиме від епідеміологічної ситуації в тому чи іншому регіоні. Так, у районі Ліверпуля, що на півночі країни, закриють паби і фітнес-клуби. А от кафе і ресторани працюватимуть як і раніше – до 22-ї години. Зокрема, відкритими будуть і школи. Водночас уряд обіцяє підтримку громадянам, які опинилися у скруті через пандемію.

"Ми не залишимо нікого з вас на поталу долі. Ми плануємо розширити і збільшити економічну допомогу. Додаткова підтримка має покривати дві третіх прибутку людини, байдуже, в якій сфері вона працює", – каже Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії.

Стримують пандемію і в Італії, яка у квітні була епіцентром поширення COVID-19 у Європі. Влада заборонила проводити вечірки, як у приміщеннях, так і просто неба. З обмеженнями працюватимуть ресторани та бари. Щоправда, уряд вирішив послабити режим самоізоляції. Якщо коронавірус у хворого протікає безсимптомно, він може перебувати в ізоляції не 14 днів, а 10. Поки такі заходи діятимуть до середини листопада. Це багатьох обурило.

"Мені здається, що наша економіка не готова впоратися зі ще одним локдауном. Якщо влада думає, що це може якось поліпшити теперішню ситуацію, то це лише їхні ілюзії. Я не бачу, щоб реально щось робили, це лише балачки", – розповідає Мартіна Тоньєтті, мешканка Рима.

У світі намагаються винайти вакцини проти коронавірусу. Американська компанія "Джонсон і Джонсон", яка також працює над цим, призупинила випробування своїх ліків. Один із добровольців захворів на третій фазі тестів. Компанія аналізує його стан. Найближчим часом обіцяють назвати причини, які могли спричинити хворобу. Лише після цього планують відновити тестування вакцини. Загалом цей препарат випробовували на шістдесяти тисячах добровольців.

Всього у світі тестують близько 40 вакцин. Близько 10 із них на третьому етапі випробувань. Сподіваються, що першу ефективну вакцину медики зможуть використати вже у грудні 2020-го.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал в Одесі: чому вчителька накинулася на дитину через українську мову та що кажуть інші учні – сюжет
Наступний матеріал
"Ви хоча б подивились, куди відправляєте людей": ветеран дорікнув заступнику міністра через стан державних санаторіїв
Loading...
За період пандемії COVID-19 у Києві звільнилися до 25% медпрацівників – голова комісії Київради

За період пандемії COVID-19 у Києві звільнилися до 25% медпрацівників – голова комісії Київради

КПВВ "Станиця Луганська" закрили на два тижні – кого пропускатимуть

КПВВ "Станиця Луганська" закрили на два тижні – кого пропускатимуть

В Україну масово завозять російську вакцину від COVID-19 – кардіохірург Тодуров

В Україну масово завозять російську вакцину від COVID-19 – кардіохірург Тодуров

"Настала нова реальність": Кулеба заявив, що МЗС проти введення нового локдауну в Україні

"Настала нова реальність": Кулеба заявив, що МЗС проти введення нового локдауну в Україні

Госпіталь у Палаці спорту: як на ідею реагують кияни та що кажуть у міністерстві

Госпіталь у Палаці спорту: як на ідею реагують кияни та що кажуть у міністерстві

COVID-19 в Україні: знову фіксують понад 5000 нових випадків зараження за добу

COVID-19 в Україні: знову фіксують понад 5000 нових випадків зараження за добу