ЗНО knk.media

Верховна Рада звільнила випускників шкіл від обов’язкової здачі ЗНО-2021

  Читайте по-русски
  Відповідний крок пов'язаний зі стрімкими темпами поширення коронавірусу в Україні

  На другому позачерговому засіданні у вівторок, 13 квітня, Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт, що передбачає звільнення випускників шкіл від обов’язкової здачі державної підсумкової атестації у 2021 році, зокрема йдеться про ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання).

  Проєкт закону в першому читанні підтримали 298 народних обранців.

  Відповідне рішення законотворці ухвалили, зважаючи на поширення СOVID-2019 в Україні. Зауважимо, що аналогічне рішення Рада приймала і торік. 

  "Законопроєкт передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання", – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту №4042.

  Рішення Верховної Ради пояснив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. За його словами, вибір формату оцінювання знань, як і торік, – за випускником. 

  "Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету – проходить ДПА, зокрема у формі ЗНО", – розповів він. 

  В той же час, пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться в заплановані терміни. Це не стосується Києва та Чернігівщини – там через карантин і часткове зупинення транспорту пробне ЗНО перенесли.

  Втім, формат зовнішнього незалежного оцінювання можуть змінити через нову хвилю коронавірусу.

  Нагадаємо, що раніше Рада звільнила від проходження ДПА у 2021/2021 навчальному році учнів, що завершують початкову (четверті класи) та базову загальну середню освіту (дев'яті класи).

  У КМДА взагалі рекомендували завершити навчальний рік для столичних випускників раніше на місяць.

  Попередній матеріал
  Проти кожного з "топ-10 контрабандистів" відкрито кримінальне провадження – СБУ
  Наступний матеріал
  Суд розглядає по суті справу вбивства Шеремета: розмиті відео та відсутність експертиз
  Loading...