Баскетбол
Баскетбол Shutterstock

Як дніпровські школярі створили робота, що вміє грати у баскетбол – сюжет

Читайте по-русски
Робот вміє кидати збирати та кидати м'ячі

Команда школярів із Дніпра працюють над створення робота, що вміє грати у баскетбол. Вони беруть участь у міжнародному конкурсі The First Robotics Competition. Створити робота, що маніпулює м'ячем – це завдання для всіх чотирьох тисяч учасників конкурсу з різних країн. Наприкінці квітня вони презентуватимуть свої винаходи. Чим унікальний робот дніпровської команди, яка вперше бере участь у міжнародному конкурсі робототехніки дізнавалася журналістка "5 каналу".

Ось такого робота представлятимуть дніпровські школярі на міжнародному конкурсі з робототехніки. 12 старшокласників нині випробовують машину і вдосконалюють її функції. За умовами конкурсу, винахідники мали створити штучного гравця, що вправно маніпулює м'ячем, рухається зі швидкістю марафонця і важить при цьому не більше шістдесяти кілограмів. Запевняють, їм усе вдалося.

"У нас робот вміє збирати м'ячі, прокатувати їх на конвеєрі і доставляти їх до гармати, кидати його в сторону кільця", – розповідає учасник команди Артем Кисельов.

Розробити ідею, виготовити макет, деталі і, врешті, запрограмувати штучного гравця школярі мали за півтора місця. Та щоб робот міг кидати м'яча вгору і влучав у кошик, довелося попітніти. Функцію вправного і точного гравця, що влучає у ціль, школярі ще вдосконалюватимуть. Бо, кажуть, мають власне надзавдання.

"Ми захотіли створити такого робота, який допомагав би людям у тренуваннях, пришвидшував швидкість реакції. Такий робот може допомогти людям в тренуванні в плані блоку, наприклад, подачі", – відмічає капітан команди Марія Калініченко.

Школярі хочуть створити не просто рухливий механізм, як того вимагає конкурс, а машину зі штучним інтелектом – помічника людям, зокрема з інвалідністю.

"Ідею, яку заклали в свого робота, вона далекосяжна вона іде вперед, і вона вирішує певні питання, які в нашій країні поки не торкався ніхто", – наголошує керівник гуртка роботехніки Олександр Хоріщенко.

Журі міжнародного конкурсу має оцінити роботу дніпровських школярів наприкінці квітня. Та з чотирьох тисяч учасників із різних країн визначити переможців.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро "5 канал"

Попередній матеріал
Видворення українського консула з Росії та дзеркальна відповідь України: що відомо та які можуть бути наслідки
Наступний матеріал
Що таке ПОМ-2 та як російські найманці мінують українську землю – "Невигадані історії"
Loading...

Як у Африці вперше повноцінно запрацювали роботи – сюжет

У Львові вперше прооперували пацієнта за допомогою робота-хірурга Da Vinci

"Прикидається людиною" і заманює комарів у пастку: українські стартапери показали світу новий винахід

Британська компанія Spacebit хоче запустити "місяцехід під прапором України" – засновник

Смарткухня в дії: як роботи в ресторані Гонконга готують і подають їжу

У Нідерландах вигадали, як вберегти клієнтів ресторану від COVID-19 – відео