Павло Танасюк
Павло Танасюк 5 канал

Британська компанія Spacebit хоче запустити "місяцехід під прапором України" – засновник

Читайте по-русски
Spacebit використовуватиме місяцехід не лише на колесах, а й на ногах

Британська космічна компанія Spacebit збирається запустити місяцехід на поверхню супутника Землі, повідомив її засновник та керівник Павло Танасюк в ефірі програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

"У нас дві місії на Місяць: перша у серпні 2021 року з компанією Astrobotic, а друга – в жовтні 2021 року з компанією Intuitive Machines. Ці компанії працюють разом з NASA – вони доставляють корисний вантаж на Місяць", – зазначив Танасюк.

Spacebit використовуватиме не лише апарат на колесах, а й апарат, що пересувається на ногах. Завданням місяцеходів буде досліджувати супутник Землі та передавати інформацію людям.

За словами Танасюка, це буде перший місяцехід за межами нашої планети, який використовуватиме ноги. Це дозволить роботу пересуватися тими місцями, де важко проїхати на колесах – наприклад, під гострим кутом. Цим і збирається скористатися компанія Spacebit, яка планує досліджувати печери.

"Я хочу запустити місяцехід для Великої Британії, і в тому числі для України. Дуже надіюсь, що наступний місяцехід, який полетить у жовтні 2021 року, буде хоча б частково з якимись датчиками з України. Або, можливо, ми його зробимо повністю місяцеходом під прапором України", – говорить Танасюк.

Нагадаємо, раніше Державне космічне агентство України офіційно підписало Меморандум з міжнародною організацією Moon Village Association і в подальшому братиме участь у розробках проєктів щодо впровадження життя на Місяці.

Попередній матеріал
Танкодроми і присвоєні чужі програми : як насправді виглядає "Велике будівництво" на Херсонщині
Наступний матеріал
Харків прощається із загиблими в катастрофі Ан-26 – відео
Loading...