Робот-офіціант
Робот-офіціант 5 канал

У Нідерландах вигадали, як вберегти клієнтів ресторану від COVID-19 – відео

Читайте по-русски
Механічні помічники, що розвозять їжу – зустрічаються в різних країнах світу

Роботи-офіціанти розносять напої в одному з ресторанів у Нідерландах. Власники придбали їх іще до пандемії – як додаткових помічників. Але на час карантинних обмежень – роботи стали незамінними. Як працюють механічні офіціанти, розповість кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.

Власник цього ресторану, етнічний китаєць, вперше побачив роботів-офіціантів у себе на малій Батьківщині. І вирішив замовити для свого закладу в курортному місті Ренесс у Нідерландах. Сталося це ще до початку пандемії і карантину.

"Ми не купували цих роботів-офіціантів спеціально на час спалаху коронавірусу. Замовили раніше. І приїхали вони раніше, перед пандемією. Ми не встигли достатньо попрактикуватися в роботі з ними. Але вже зрозуміли – ці роботи можуть стати у пригоді, та ще й як", – каже Леа Ху, дочка власників ресторану.

Програма, встановлена в роботах, має розмітку столів у ресторані. Кожен стіл – пронумерований. На кухні роботам ставлять на тацю замовлення. І натискають кнопку з номером столу, щоб робот знав куди везти їжу та напої. Забрати їх із таці – клієнти мають самі. Але давати чайові – не зобов'язані.

"Сподіваюся, що люди будуть більш відкритими до цієї ідеї роботів-офіціантів. Бо я чула і негативні реакції, що такі офіціанти – знеособлені, зникають контакти між людьми. Але ми за це не хвилюємося. Адже ми тут. Ми нікуди не зникаємо. Люди в цій індустрії будуть завжди потрібні. Роботи лише підтримують нашу роботу", – говорить Леа Ху, дочка власників ресторану.

Механічні помічники, що розвозять їжу клієнтам, зустрічаються в різних країнах світу. Раніше це була дивовижа і цікавинка. А тепер, у час пандемії, може стати необхідністю. Єдина критика, якої зазнають власники таких роботів, стосується робочих місць. Адже офіціант у ресторані – це часто робота для молоді, яка лише починає кар'єру. Власники цього ресторану запевняють, що ні в кого не забирають робочих місць. Знайти працівників сфери обслуговування в курортному, проте маленькому містечку – вкрай складно.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
На Співочому полі в Києві стартує виставка "Квіткове сафарі" – відео
Наступний матеріал
Як Коломойський через Дубінського добирається до ДП "Антонов" – ЗМІ
Loading...

В Україні починається нова хвиля коронавірусу – Шмигаль

Протест у Харкові: медики "чорнобильської" лікарні відмовляються працювати з пацієнтами із COVID-19 – як пояснюють

Відділення реанімації Олександрівської лікарні Києва переповнене хворими на COVID-19 – головлікар

НАТО схвалив план дій на випадок другої хвилі COVID-19

Страждають легені, серце та навіть нервова система: що залишає COVID-19 після себе в організмі

Коронавірус у ЗСУ: помер військовослужбовець