Лікарня
Лікарня 5 канал

Протест у Харкові: медики "чорнобильської" лікарні відмовляються працювати з пацієнтами із COVID-19 – як пояснюють

Читайте по-русски
Три дні поспіль харківські ліквідатори аварії на ЧАЕС протестують під стінами обласного диспансеру радіаційного захисту

В інфекційній лікарні на Харківщині не вистачає місць для прийому хворих на коронавірус. Тим часом захворюваність в області зростає. Медики планують госпіталізувати хворих в обласний диспансер радіаційного захисту населення. Проте чорнобильці, які зазвичай лікувалися в закладі, виступили проти, а медики диспансеру їх підтримали. Проблему місць для ушпиталення хворих із коронавірусом досліджували кореспонденти "5 каналу".

Три дні поспіль харківські ліквідатори аварії на ЧАЕС протестують під стінами обласного диспансеру радіаційного захисту. Вимагають, щоби до лікарні не везли хворих на коронавірусну інфекцію.

"Ця лікарня за нормами не відповідає інфекційній лікарні, тут паркет, тут шпалери! Сама влада заявляє, що коронавірус прийшов надовго. Зраз перший етап не закінчиться, потім буде другий, потім третій. Що в цей час, коли в нас заберуть лікарню, що повинні робити ми?" – говорить Віктор Проскурін, ліквідатор аварії на ЧАЄС.

Проте медики кажуть, заклад, у якому лікуються чорнобильці, – у переліку опорних у боротьбі з COVID-19. Диспансер три місяці готували до прийму інфекційних хворих.

"Це вихід кисневої магістралі, кранманометр. Манометр для контролю достатності тиску в магістралі. До нього приєднується або апарат штучної вентиляції, або зволожувач", – лікар демонструє кисневий вихід.

Відділення, де мають розміщувати хворих на коронавірус, розраховане на 150 ліжок. Та через архітектурні особливості лікарні забезпечити ізоляцію пацієнтам тут не зможуть. До того ж частина медиків відмовилася працювати з вірусними пацієнтами.

"Попросили співробітників написати роз'яснення для нас, хто працюватиме, хто не працюватиме, і вказати причину. Не відмовилось, мабуть, 30 осіб", – розповідає Ірина Пирогова, директорка Харківського обласного радіаційного диспансеру.

Директорка диспансеру каже, співробітників налякала смерть від COVID-19 однієї з колег. Проте самі медики називають різні обставини відмови від роботи і навіть готові звільнитися.

"У мене двоє маленьких дітей і не має можливості, якщо я захворію, десь ізолюватися, у мене немає додаткової квартири або будинку, де би я могла бути. Самі розумієте, діти зараз на канікулах і кудись переїхати я не маю можливості", – каже Інна Ліпісвіцька, сестра-господарка хірургічного відділення.

Старша медична сестра Ірина Федотова своїх колег не засуджує. Сама ж зголосилася працювати з інфекційними хворими одразу, попри наявність трьох дітей.

"Я ж теж можу бути в такій же ситуації, я теж можу захворіти. І я прийду до лікарні і мене не будуть лікувати?" – говорить Ірина Федотова, старша медична сестра відділення реанімації анестезіології.

Тим часом Харківщина б'є власний антирекорд – за добу тут захворіли п'ятдесят семеро людей, – це найбільша добова кількість за весь час карантину. Обласна інфекційна лікарня працює понад свою потужність. Якби медики з диспансеру не влаштували саботаж – значно розвантажили би колег – кажуть інфекціоністи.

"Якщо визначена лікарня, вона повинна працювати. У них є багато точок доступу до кисню. У нас їх 18, у них 40 точок доступу і цим хворим, які надходять до нашого стаціонару, потрібен кисень, і в них цей кисень є", – розповідає Павло Нартов, головний лікар Обласної клінічної інфекційної лікарні.

Обласні чиновники кажуть – визначено 20 лікарень, які мають приймати хворих на COVID-19. Чому чорнобильці та медики диспансеру протестують – не розуміють.

"Вони приймали від благодійних організацій і засоби індивідуального захисту, і кисень проводили за гроші благодійників, а коли ми торкнулися лікування хворих, власне, застосування всього того, що було прийняте, тепер бачимо реакцію", – каже Олексій Кучер, голова Харківської ОДА.

Для лікування чорнобильців у диспансері нині відкрили одне відділення – там перебувають 9 осіб. Потрапити туди нелегко – скаржаться ліквідатори і планують продовжувати протест проти прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Медики ж готові підкоритися рішенню влади.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Гастролі "слуг" під гаслом "какая разніца" віщують Україні велику біду: Юрій Щербак у програмі #Кендзьор
Наступний матеріал
В Україні починається нова хвиля коронавірусу – Шмигаль
Loading...
Відділення реанімації Олександрівської лікарні Києва переповнене хворими на COVID-19 – головлікар

Відділення реанімації Олександрівської лікарні Києва переповнене хворими на COVID-19 – головлікар

Страждають легені, серце та навіть нервова система: що залишає COVID-19 після себе в організмі

Страждають легені, серце та навіть нервова система: що залишає COVID-19 після себе в організмі

Київ та 10 областей досі не готові до пом'якшення карантину через велику кількість хворих на коронавірус

Київ та 10 областей досі не готові до пом'якшення карантину через велику кількість хворих на коронавірус

Коронавірус у ЗСУ: помер військовослужбовець

Коронавірус у ЗСУ: помер військовослужбовець

У Києві відкрили пляжі

У Києві відкрили пляжі

Майже 300 тисяч сімей отримають виплати на дітей у зв'язку з коронавірусом – Марченко

Майже 300 тисяч сімей отримають виплати на дітей у зв'язку з коронавірусом – Марченко