Тисячі деталей та кілька місяців кропіткої роботи. І в результаті: майже реалістичні роботи, трансформери та космічні зорельоти. У Запоріжжі створюють металеві скульптури з всесвітньовідомих кінострічок. Частина експонатів може рухатися, а деякі навіть мають штучний інтелект. Процес виготовлення бачив журналіст "5-го" Денис Розенков.
Невеличкий гараж у промисловому районі Запоріжжя. Саме тут 4 роки тому двоє друзів почали виготовляти металевих персонажів із всесвітньовідомих кінострічок та мультфільмів. Усе починалося як хобі. Згодом воно стало професією.
"Вирішили зробити пару героїв для залучення дітей до нас у парк. Вирішили зробити їх з металу, спробували, були ці перші герої Воллі і Єва із мультфільму "Воллі". Спробували, нам сподобалося, і хоч ці фігури так і не потрапили в парк, але ми продовжили вчитися цьому ремеслу", – розповів майстер Сергій Єременко.
Сергій за фахом – філолог. Каже: раніше ніколи не працював із металом і зварювальним апаратом. Однак навчився швидко. Спочатку персонажів виготовляли з розібраних старих автівок. Зараз використовують листовий метал.
"Найскладніше, мабуть, що воно важке. Коли зробиш експонат, він важить більше як пів тони, і складно його там пересунути, з металом насправді не так складно працювати", – переконує чоловік.
Колега Сергія Дмитро, колишній управлінець, теж далекий від технічних спеціальностей. Розповідає: створення однієї скульптури вимагає кропіткої праці. Бо щоразу беруться за складніші проєкти – трансформери, роботи та зорельоти.
"Мінімум місяць, а бувають такі проєкти, які розтягуються, ось ззаду мене "Сокіл тисячоліття", це наш карантин – три місяці роботи, практично", – демонструє майстер Дмитро Міцик.
Створення кожного робота або зорельота починається з ось такої малої моделі, яка потім перетворюється на велику півтонну конструкцію.
Зараз у хлопців більш як 60 моделей роботів та космічних кораблів, які вони демонструють на тематичних виставках. Деякі з експонатів тут навіть мають штучний інтелект і спілкуються з відвідувачами.
Головні відвідувачі таких виставок передусім – діти. До кожної моделі тут можна доторкнутися та сфотографуватися. Або посидіти на справжньому космічному винищувачі. Альвіна привела сюди сина Артема.
"Та все тут, роботи сподобалися! Сподобався мені отой в масці чорній", – розповів маленький відвідувач виставки.
"Мені сподобалися всі роботи. Це дуже круто, і в мене дитина, він дуже любить роботів, все, що з ними пов'язано, і я щаслива, що ми потрапили на цю виставку", – радіє мати Артема.
Зараз автори роботів закінчують нові моделі для виставки трансформерів і обіцяють вразити глядачів.
Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"