Робот у готелі
Робот у готелі 5 канал

Як у Африці вперше повноцінно запрацювали роботи – сюжет

Читайте по-русски
В основному роботи виконують важку роботу

Чи замінять роботи людей? В південноафриканській республіці, вперше на континенті, повноцінно запрацювали автоматичні працівники. Де їм знайшли застосування та як на таку новацію реагують місцеві, розповість журналістка "5 каналу".

Лексі, Місах та Аріель – це три новенькі роботи, які працюють у готелі "Sky" у Південноафриканській Республіці. Така новація стала першою на всьому континенті. Її запровадили, аби зменшити кількість контактів між людьми та запобігти поширенню коронавірусу.

"Це чудова можливість зробити те, чого в Африці раніше ніколи не було. Уся наша команда пишається цим нововведенням. Ми починаємо таку незвичну програму, яка може допомогти людям залишатися здоровими", – розповідає генеральний директор готелю "Sky" Пол Келлі.

Роботи виконують багато важкої роботи. Доставляють речі туристів до номерів або допомагають щось переносити персоналу. Також надають інформацію про подорожі та обслуговують відвідувачів після прибуття.

"Коронавірус змінив наші життя. І треба пристосовуватися до нього. Тому роботи – чудове рішення. Ними можна керувати зі смартфонів, що дуже зручно. Не треба торкатися зайвих поверхонь і врешті можна зняти маску і подихати спокійно", – додає він.

Головна перевага роботів – вони можуть продовжувати працювати у звичному режимі, якщо відвідувач захворів на коронавірус. Тоді залізному працівникові не треба проходити двотижневу самоізоляцію. На прохання туристів, їх можуть обслуговувати і люди.

"Роботи не здатні замінити людей, надто в таких сферах, як медицина, бо не зможуть дати живого спілкування. Але є деякі місця, де вони допомагатимуть людям, аби їм було легше та безпечніше", – відзначає директор готелю.

Але далеко не всі африканці радіють через ці нововведення. Адже у ПАР один із найвищих показників безробіття у світі – понад 30%, а машини можуть забрати чиєсь робоче місце.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
На Прикарпатті розповіли про особливості першого в Україні мобільного шпиталю
Наступний матеріал
Дефіцит їжі та захмарні ціни: чи поверне банкрутство "Столичного" голодні 90-ті – "СтопРеванш"
Loading...

У Нідерландах вигадали, як вберегти клієнтів ресторану від COVID-19 – відео

Нове вражаюче відео з роботом-собакою Boston Dynamics: тепер він пасе овець

Змагання з робототехніки: вперше українські підлітки вибороли першість