Поліклініка у Черкасах перепрофілювалася на реабілітаційний центр для військових

Реабілітація військових 5 канал
За рік роботи оновлена поліклініка поставила на ноги не менше 300 поранених захисників

Сотні військових поставили на ноги – заради цього звичайна черкаська поліклініка перепрофілювалася та розширила штат працівників. У новому складі працюють уже рік і продовжують підсилювати відділення реабілітації новими фахівцями – студентами-реабілітологами. Про потреби у відновленні українських захисників, розповість кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Військовий Микола після поранення зовсім не ходив. На Донеччині його збила з ніг потужна вибухова хвиля – чоловіку порвало м'язи стегна. Після двох операцій ногу пролікували, але рух при такій складній травмі сам не відновився – військовий прийшов до реабілітологів в черкаську поліклініку. За півтора місяця тренувань – уже на шляху до одужання.

"Із того, ким я був після операції, я вже ходить можу самостійно, хоч і з паличкою, але можу і буду. Дуже хочу вернутися до своїх хлопців", – поділився військовослужбовець Микола Мигаль.

Читайте також: "В Україні реабілітація краща, ніж у США" – снайпер Позняк про лікування після підриву на міні.

Поставити Миколу на ноги взявся фізичний терапевт Аркадій Кравець. Каже, це складний випадок, коли довелося залучати консиліум лікарів та розробляти індивідуальні тренування для пацієнта. Лікар додає: перед реабілітологами нині багато завдань, яких раніше ніколи не було.

"Такого досвіду у нас не було до повномасштабного вторгнення росії в Україну, але був досвід у реабілітації. Відповідно маючи теоретичну, практичну базу, формуємо своє розуміння рухової діяльності наших пацієнтів, в даному випадку – збережено рухова діяльність правої кінцівки", – пояснив фізичний терапевт Аркадій Кравець.

Від початку повномасштабного вторгнення пацієнтів у реабілітологів побільшало в рази. Тоді медики вирішили переорієнтуватися: поліклініка розширила штат та послуги під потреби поранених військових. Тепер тут роблять комплексну реабілітацію. Усі послуги – безкоштовні. Їхню вартість компенсує держава. А приймають тут усіх, кому потрібна допомога.

Дивіться також відео: Зі сцени – на передову! Історія воїна-музиканта, який після тяжкого поранення проходить реабілітацію.

"Було травмування і потихеньку виявилися наслідки, пів року вже проходимо реабілітацію. Зараз розробляємо кисть пальця, бо вони не робили, важко було зжимати-розжимати", – зауважив військовослужбовець Олексій Шаповалов.

За рік роботи оновлена поліклініка поставила на ноги не менше 300 поранених захисників, ще майже 700 вимушених переселенців. Задля цього збільшили кількість медиків та на вакантні посади готують студентів. Костянтин ще навчається у виші, але вже два роки працює у поліклініці як асистент. Спеціалізується саме на реабілітації військових із пораненнями.

"Це вогнепальні, мінно-вибухові травми, в основному верхні і нижні кінцівки, але також часто трапляються травми спини, бо йде навантаження – це боєкомплект плюс броня. Іде дуже велике навантаження на хребет, на рухову систему, тому є і травми спини", – наголосив асистент фізичного терапевта реабілітаційного відділення Костянтин Дашко.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

У поліклініці кажуть: продовжують адаптувати медичні послуги саме для потреб військових, адже кількість поранених зростає. Уже роблять реконструкцію басейну, щоб пропонувати своїм пацієнтам заняття у воді.

"Раніше реабілітація сприймалася як трохи спрощена система медичної допомоги. Щось відновити, грубо кажучи: зняти гіпс, порозтирати. Зараз всі розуміють, що у зв’язку з нинішніми обставинами, ми отримуємо людей, яких потрібно потенційно адаптувати до життя, до робочої їх професії, сфери – і цим раніше реабілітація не займалася. Навіть з утраченою функцією люди можуть повноцінно функціонувати, виконувати свої робочі і сімейні, домашні побутові обставини", – запевнив лікар-невропатолог і медичний директор закладу Андрій Кобець.

Цьогоріч національна служба здоров’я скоротила перелік станів, які підпадають під реабілітацію. Тож поліклініка, щоб не відмовляти містянам у послугах, які не компенсує Національна служба здоров’я, отримує додаткове фінансування і від міськради. Загалом за рік тут надають допомогу 4000 пацієнтам.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Для тих, хто втратив усе: в Запоріжжі облаштували шелтер "Патріот" для вимушених переселенців – які умови
Наступний матеріал
"Ми почали жити разом, але не тільки з ним, а з усією ротою: історія кохання волонтерки і військового на передовій
Loading...