У Кропивницькому відкрили новий центр психологічної підтримки для жертв домашнього насильства. Однією із засновниць стала дівчина, яка сама пережила цькування з боку рідних. Більше про місце, де можна позбутися комплексів та страхів, розповість кореспондент "5 каналу" Володимир Іванченко.
"Говорити вголос про наболіле" – гасло нового простору для допомоги жертвам побутового насилля. Заклад заснували студентки-перукарки Кропивницького ліцею сфери послуг і торгівлі. Як психологічне насильство травмує психіку, Зоя знає особисто. Терпіти сварки та приниження з боку батьків дівчина не могла. За першої ж можливості переїхала жити окремо. А після цього вирішила допомагати людям, які потерпають від цькування.
"Я прожила такий поганий період у своєму житті, що я хочу, щоб ці підлітки не мовчали, не замовчували ці провини, щоб вони про це говорили. І це абсолютно нормально, якщо вони це будуть говорити всім і їм допоможуть", – сказала студентка Зоя Геращенко.
Читайте також: Як гартувати моральний дух і долати бойовий стрес: психологи ЗСУ розповіли про роботу на фронті.
Зоя з двома подругами розробила проєкт простору психологічної підтримки. Стартап подали на участь у програмі Upshift. Журі ідея сподобалася. На реалізацію виділили грант 50 тисяч гривень від міжнародного фонду UNICEF. На ці гроші дівчата організували центр психологічної підтримки, куди можуть звертатися всі, кому необхідна допомога, віком від 14 років.
"У нас будуть працювати психологи, які будуть надавати їм особисті консультації або просто з ними спілкуватися, проводити якісь заходи", – пояснила студентка Дарина Каретна.
Приміщення, де обладнали простір, надав навчальний заклад. За два місяці студентки самотужки зробили тут ремонт.
Дивіться також відео: "Навіть САМИЙ ПОТУЖНИЙ ПІХОТИНЕЦЬ - ЗЛАМАЄТЬСЯ". Лідія Середюк про систему психологічного супроводу.
"Тут будуть проходити майстер-класи, також лист у майбутнє, арттерапія. Також у нас є такі ігри. Є такий – "Картки і ситуації", а є "Емоції та почуття". Також у нас є набір ебру: там фарби, це техніка малювання на воді. Дуже цікава та класна", – зауважила Зоя.
Назву для хабу психологічної підтримки засновниці вигадали символічну – "Фенікс".
"Фенікс – це птах, який перенароджується. І ось коли ми з дівчатами прийшли на проєкт Upshift, ми також переродилися. І ми вирішили саме так назвати", – пояснила студентка Вікторія Середенко.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Координатори проєкту наголошують: новий хаб має допомогти жертвам домашнього насильства не замикатися в собі та налагодити стосунки з близькими.
"Не мовчати про цю проблему, проговорювати, підтримка, куди звернутися, бо в нас багато людей навіть не знають, куди звернутися. І вони все це стримують у себе", – наголосила координаторка проєкту Ельміра Чепіга.
Згодом студентки планують розширити психологічний простір, щоб допомагати більшій кількості людей, які потребують моральної підтримки.
Володимир Іванченко, Олександр Гаєвський, Кропивницький, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.