19 червня – Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.
Тож у "Час: Online" з Марією Скібінською дізнаємося:
- Які дії рашистів на блокпостах кваліфікуються, як сексуальне насильство?
- Світ і ЄС не зробили висновків із війни на Балканах – в чому унікальність війни нинішньої?
- Робота із жертвами сексуального насильства рашистів – як обирати психолога?
- Як треба буде працювати із депортованими дітьми, яких повернуть в Україну?
- Чому це добре, що Стамбульську конвенцію в Україні верифікували ще до повномасштабної війни?
- Як ПЦУ приєднується до роботи психологів?
Відповіді на ці та багато інших запитань – у понеділок, 19 червня, о 19:00 в ефірі "Час: Online" на "5 каналі" Марія Скібінська обговорює з радником віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Сергієм Ніжинським.
Тисніть плеєр та "Створити нагадування", щоб не пропустити початок:
У програмі "Час: Online" на "5 каналі" ведуча Марія Скібінська та радник віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, голова ГО "UA Experts", координатор Міжнародного проєкту "Запровадження адвокаційних практик та механізмів у національне законодавство з метою реагування та попередження сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК)" Сергій Ніжинський обговорили, які нині є механізми, аби потерпілі від сексуального насильства русні отримали компенсації.
"За даними Генеральної прокуратури, ми маємо інформацію, що наймолодшій жертві рашистів – 4 роки, а найстаршій – 82. Ви уявляєте, як можна працювати з такими громадянами чи з їхніми представниками й опікунами – це дуже важко. І нам з одного боку важливо не травмувати своєю роботою потерпілих, а з іншого боку, і для них це важливо, щоб зафіксувати саму допомогу, як це звернення, з метою отримати пільги від держави у майбутньому чи вже зараз. Можливо, отримати підтримку міжнародних організацій", – пояснює Ніжинський.
Також Україна працює над тим, аби потерпілі могли отримати кошти із заморожених активів російських олігархів і можновладців за кордоном.
"І це звернення конфіденційне, але воно дуже важливе для потенційних репарацій... Потерпілі особи матимуть можливість отримати репарації до позовів, які можуть бути направлені на арештоване майно рф в будь-якій країні світу. Наприклад, є російський олігарх, у якого є гроші за кордоном – в Чехії, в Італії, в Німеччині. Коли країни ЄС говорять, що ми не можемо направляти ці кошти через побоювання, наприклад, корупції в Україні. Чи інші кажуть, що хочуть допомогти, але не хочуть давати на зброю, ми хочемо давати кошти на соціальні питання. То є пропозиція – нехай адресно, на конкретний рахунок потерпілого направляють ці кошти. Це буде хороший спосіб допомогти і буде прозорість, про яку всі говорять, адже час іде", – говорить радник віцепрем'єрки.
Читайте також: Сексуальне насильство під час війни: що дає статус потерпілої особи та як отримати безоплатну допомогу юристів – Мін'юст
Дивіться також відео: GIDNA: психологічна допомога жінкам, які пережили сексуальне насилля під час війни
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.