Насилля
Насилля Shutterstock

У ЄС виявили низку людей і спільнот, причетних до трудового і сексуального рабства українців

  Читайте по-русски
  Усього було відстежено 125 онлайн-майданчиків, з них 42 онлайн-платформи, які підозрюються у зв'язках із торгівлею людьми

  23 травня 2022 року EMPACT організував спільний хакатон проти злочинних мереж, які заманюють українських біженців до сексуальної та трудової експлуатації через вебсайти та платформи соціальних мереж. Про це пише Європол.

  Онлайн-розслідування зосереджувалось на моніторингу постів, які пропонують допомогу біженцям у транспортуванні, розміщенні та влаштуванні на роботу. Фахівці відстежували й сайти знайомств та рекрутингові сайти, а також платформи, які пропонують сексуальні послуги.

  Впродовж дня слідчі шукали підозрілу рекламу, орієнтовану на українських біженців, вивчали повідомлення, отримані від громадян та аналізували всі індикатори потенційної торгівлі людьми з метою сексуальної та трудової експлуатації.

  Усього було відстежено 125 онлайн-майданчиків, з них 42 онлайн-платформи, які підозрюються у зв'язках із торгівлею людьми, та 6 онлайн-платформ, які точно пов'язані з цими злочинами. Під час розслідування правоохоронці виявили 9 підозрюваних у торгівлі людьми й встановили 9 можливих жертв. Розпочато 15 нових розслідувань.

  У пошуках зловмисників взяли участь правоохоронні органи 14 держав-членів ЄС, а саме: Австрії, Кіпру, Данії, Німеччини, Угорщини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Великої Британії. Слідчі відстежували різні онлайн-платформи, щоб виявити кримінальні мережі, які намагаються вербувати вразливих вимушених переселенців з України.

  Європол підтримував координацію оперативної діяльності, сприяв обміну інформацією та забезпечував аналітичну підтримку. У день операції Європол активував віртуальну команду для полегшення обміну інформацією у режимі реального часу, а спеціальний аналітик звіряв оперативну інформацію з базами даних Європолу. Це забезпечило подальші слідчі зв'язки з офіцерами відповідних національних правоохоронних органів, які брали участь у розслідуванні.

  Нагадаємо, 5 квітня в Ірпені знайшли вбитих дітей з ознаками зґвалтування та катувань.

  Читайте також: "Санкції не діють, відключіть кисень від руського геноциду" – як світ відреагував на страшні кадри з Бучі

  Попередній матеріал
  ЗСУ зупинили атаку ворога біля Борівського – Генштаб
  Наступний матеріал
  Під Рязанню розбився російський військовий літак Іл-76 – відео
  Loading...