Мама і донька, які торік у Краматорську залишилися без ніг, повернулися в Україну після протезування у США

Наталія і Яна Степаненки 5 канал
Тоді на вокзалі уламками мамі відсікло одну ногу, доньці – обидві

Тяжке поранення, протезування за кордоном, повернення на Батьківщину. Родина Степаненків, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську у квітні торік, повернулася зі Сполучених Штатів, де їм допомагали встати на ноги та оговтатися від шоку. Історія родини, в якій мама та донька залишилися без ніг унаслідок ворожої атаки, облетіла весь світ. Як нині почуваються та які мають плани на майбутнє, розповість Анастасія Ярмоловська.

Фатальний день 8 квітня минулого року родина Степаненків згадує з жахом. Того дня Наталія з дітьми-двійнятами чекала евакуаційний потяг на вокзалі у Краматорську. Ракетний удар стався за декілька хвилин до прибуття поїзда. Тоді уламками мамі відсікло одну ногу, доньці – обидві. Син, на диво, вцілів. Перший курс лікування пройшли у львівському реабілітаційному центрі. Потім їх доправили до США, де встановили протези та запропонували курс відновлення.

Нині Степаненки повернулися до Львова та прийшли подякувати своїм медикам-рятівникам. У реабілітаційному центрі їх зустрічають як найближчих. Сім'я зізнається: за рік перебування у США дуже скучили за Україною.

Читайте також: По залізничному вокзалу Краматорська рашисти завдали удару касетним "Іскандером" – більш як 30 людей загинули, понад 100 поранені.

"Ми повернулися – це те, про що ми мріяли. Ми ходимо – це вже плюс. Проживши там рік, я зрозуміла що це не наше, я тут більше себе вільною почуваю, ніж там, все-таки я тут народилася, тут народились мої діти, нам тут добре", – поділилася Наталія Степаненко.

Увесь цей час 12-річний Ярослав був для мами з сестрою справжньою опорою – допомагав у побуті та підтримував їх. Тепер Яна на двох протезах уже бігає та їздить на велосипеді. Хоча перебороти страх і знову звестися на ноги було нелегко, зізнається дівчинка.

"Дуже важко було почати ходити знову. Страх, що я не зможу, що я впаду, напевно. Дуже рада повернутися додому, я дуже сумувала за лікарями, дуже сумувала за Україною", – сказала Яна.
Під час проходження реабілітації сім'я показувала американцям жахи, які нині переживають українці через війну.

Дивіться також відео: "Я чекав протез, як діти подарунки на Різдво". Герой втратив стопу, рятуючи побратима.

"Вони до цього ставляться дуже боляче і дивитись на ці кадри – боляче. Нас підтримували дуже добре всі у США. Спочатку було важко, а потім познайомилися і було дуже добре", – продовжила Наталія.

Після повернення зі Штатів родина житиме у Львові та продовжить реабілітацію в центрі "Незламні".

"Я побачив гарну родину, яка вже не є закривавлена, як тоді з евакуаційного поїзду в суботу, коли ми їх зустріли більш як рік тому. Побачили гарну родину, маму навіть не впізнав, змінений колір обличчя, усмішка. Яна дуже гарна дівчинка, Ярослав – охоронець поруч з ними, який гордий за себе", – зауважив хірург Дмитро Грицак.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Яна стала обличчям компанії зі збору коштів на обладнання для реабілітаційного відділення Unbroken kids, де лікувалася. Також дівчинка допомагатиме в реабілітації діток, які теж постраждали від російської агресії.

"Вона буде показувати діткам, що можна встати, можна ходити, можна бігати, можна танцювати, бути моделлю. В Сан-Дієго ми познайомилися з моделлю Лорен, вона навіть фотографувалася з нею, і Лорен також була на двох протезах, і дуже сильно Яну підтримувала", – розповіла Наталія.

У вересні Яна та Ярослав підуть до львівської школи. Діти кажуть, із нетерпінням чекають на перший дзвоник, щоб познайомитися з новими однокласниками.

Анастасія Ярмоловська, Львів, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Медична допомога, вогнепальна зброя, оборона від нападника: "5 канал" запускає на YouTube серію відеонавчань "Захисти себе" – подробиці
Наступний матеріал
Закон і порядок: коли поліція може застосувати зброю і як повинна поводитися людина під час затримання
Loading...