Захист від вірусу
Захист від вірусу Shutterstock

Не вистачає масок та засобів захисту: як виживають лікарні Харкова у пік захворюваності

Читайте по-русски
Деякі лікарні міста вже переповнені

Ще один ковідний пік. Знову понад 15 тисяч недужих за добу. У Харкові, зокрема, більш як тисяча нових випадків коронавірусу. Лікарні переповнені. Місцева влада розраховує на додаткові ліжка у відомчих лікарнях. Та нині саме ці медзаклади прохають допомоги у волонтерів. Бо не мають навіть засобів захисту. У ситуації, що склалася, розбиралася журналістка "5 каналу".

13-та міська лікарня – заповнена вщерть. Щодня тут виписується близько двох десятків пацієнтів та стільки ж привозять. Більшість із них у тяжкому стані і потребують кисневої терапії. Усі міські лікарні, кажуть чиновники, переповнені. Ставити нові ліжка просто нікуди.

"В нас є ліжка, але все залежить від можливості поставити біля кожного ліжка дихальну апаратуру", – каже заступниця міського голови з питань охорони здоров'я Харківської міської ради Світлана Горбунова-Рубан.

Через брак ліжок із підведеним киснем міськрада планує встановити нові кисневі станції. Та вже звернулася по допомогу до облдержадміністрації.

"Я сьогодні матиму розмову з главою ХОДА, буду домагатися розмови з "Укрзалізницею", бо в них теж є можливість, і вони оснащенні для того, щоб розгортати додаткові місця в місті Харкові", – зауважує секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Дві відомчі лікарні, які належать "Укрзалізниці", вже приймають ковідних хворих від кінця минулого року. Утім, нині медики звернулися до волонтерів по допомогу. Волонтерка Наталія Попова для лікарні через соцмережі збирає все: від рукавичок до масок для ШВЛ. Та це дрібниці, каже – у медзакладі лише 4 кисневих точки. Є фундамент під кисневу бочку, та самі траси так і не проклали. Волонтерка переконана, що посприяти їх будівництву могли в ОДА, як і забезпечити медзаклад усім необхідним. Адже лікарня – одна з опорних у боротьбі з коронавірусом.

"Кожна лікарня в нашому регіоні відчинялася за розпорядженням департаменту. Департамент давав розпорядження екстреній медичній допомозі вести туди пацієнтів. Якщо ви знаєте, що там нічого немає, якщо ви нічого не дали, навіщо ви везете туди жителів Харкова", – зазначає волонтерка Наталія Попова.

Чиновники ж переконують, що кисневі траси мала робити "Укрзалізниця". І чому вона цього не зробила досі – відповіді не мають.

"Ці лікарні мають контракт із НСЗУ по тих пакетах, які сплачує держава, як замовник по цих послугах. І ці гроші надходять не в лікарню, вони надходять в "Укрзалізницю". Питання виникає в тому, в якому обсязі "Укрзалізниця" фінансує ці лікарні. Ми не можемо профінансувати ці лікарні, тому що бюджетний кодекс не дозволяє нам це зробити", – каже заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

У Центрі охорони здоров'я "Укрзалізниці" на наш запит дали письмову відповідь.

"На жаль, останніх пів року ми не можемо провести жодної закупівлі, тому що Офіс з безпеки АТ "Укрзалізниці" нам їх блокує. Натепер лікарні забезпечуються захисними засобами, дезінфікувальними засобами і медикаментами за рахунок волонтерів та спонсорських коштів", – сказано у відповіді на запит.

Обласні чиновники терміново розпочали перемови з підприємством. Та вони ускладнені. Цього тижня звільнили голову правління "Укрзалізниці". Конкурс на посаду має розпочатися найближчим часом. Доти облдержадміністрація пообіцяла взяти на себе забезпечення медиків засобами захисту, ліками та необхідним обладнанням.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Година взаємних звинувачень: як Степанов відбивався від претензій депутатів у Раді – сюжет
Наступний матеріал
"Вони не хочуть мати з нами справу": лікар пояснив, чому вакцини інших виробників немає в Україні
Loading...

Заповнені лікарні в Харкові: чому медики і чиновники бачать ситуацію по-різному

"Реанімації, повні по вуха, на ШВЛ дитина 11 років": лікар розповів про ситуацію з коронавірусом у Харкові

У лікарню Харкова хворих на COVID-19 заноситимуть рятувальники – бо немає ліфта

Ліжка у коридорі, крапельниці під ліхтарик: на Харківщині критична нестача місць для хворих на COVID-19 – сюжет

Хворі на COVID-19 лежать у коридорі без світла – шокуюче відео з лікарні на Харківщині

У Харківській ОДА розповіли про ситуацію з COVID-19 в області: "Госпіталізувати хворих уже майже неможливо"