Лікарі
Лікарі Shutterstock

Деякі лікарні заповнені на 100%: що відомо про ситуацію з коронавірусом у Львові

Читайте по-русски
У місті збільшується кількість людей у реанімаційних відділеннях

Від сьогодні у Львові посилили протиепідемічні заходи – через стрімке зростання захворюваності на COVID-19. У місті зачинилися торгово-розважальні центри, заклади культури, кафе та ресторани працюють винятково на винос. Салони краси та спортзали працюють за індивідуальним записом, дозволили працювати магазинам з хімією і квітами. Яка нині ситуація у місті та чи є вільні місця в лікарнях, дізнавалася журналістка "5 каналу".

"Останні два тижні ми фіксуємо початок третьої хвилі пандемії у нашому місті, яка є дещо складнішою, ніж ті, з якими ми вже зіштовхувалися", – заявив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Ба більше, медики називають ситуацію з коронавірусом у місті критичною, лікарні працюють на межі своїх можливостей. Кількість щоденних госпіталізацій удвічі перевищує кількість виписаних пацієнтів. Деякі лікарні заповнені на 100%.

"Негативною тенденцією є збільшення людей у відділеннях реанімації. Близько 50 людей на ШВЛ. Також спостерігається те, шо хворіють молоді люди, 30-35 років, з тяжким перебігом. Збільшується частка дітей, збільшується кількість вагітних. Є припущення, що таке відбувається через зміни в генетичній структурі вірусу, також цьому сприяє нехтування людьми протиепідеміологічного режиму", – наголошує головна епідеміологиня Львівської області Наталя Тімко.

Тому, не чекаючи рішення Кабміну та всеукраїнського локдауну, у Львові запровадили карантин. Тільки так, кажуть лікарі, можна зупинити поширення коронавірусу та запобігти колапсу в лікарнях.

"Я думаю, це вже нічого не допоможе. Це, напевно, має бути, що кожен має перехворіти. І виробиться загальний імунітет", – каже жителька Львова Мирослава.

Нині двері для відвідувачів зачинили заклади культури й торговельні центри. Малому та середньому бізнесу це не до вподоби. Підприємці вийшли на протест. Розповідають, що ледь пережили попередні локдауни. Бояться, що обмеження повністю знищать їхній бізнес.

"Після першого локдауну довелося звільнити частину колективу. Другий – так само, дуже вдарило по наших торгах. Люди збідніли, підприємці збідніли. Дуже важко. Влада не захищає. Ми просимо зниження податків. Навіть скасування податків на час карантину", – каже підприємиця Кетіно Равлюк.

Сферу харчування нині рятує робота на винос та доставка.

"Якщо вводити такий локдаун, то він має стосуватися всіх сфер і галузей. І якщо ми говоримо про неможливість відвідування ресторанів, то теж варто обмежити рух громадського транспорту. Бо ніби людина не ходить у ресторан, заходиш у переповнену маршрутку, то ні до чого не приводить. Тобто рішення мають бути цілісними і продуманими", – зазначає речник мережі ресторанів Тарас Маселко.

Працюють також аптеки, продуктові магазини, зоотовари. Салони краси та спортзали – за попереднім записом. А господарчі магазини мають право видавати попередні замовлення. Можуть працювати ринки просто неба. Раніше місцеві школи відправили на дистанційне навчання. Без змін у місті працюють залізниця, аеропорт і громадський транспорт. Щоправда, кількість осіб у маршрутках та наявність у них масок посилено контролюють правоохоронці. Обмеження у місті діятимуть поки що десять днів. Далі все залежить від ситуації з поширенням коронавірусу у місті. В районах області нині посилених карантинних заходів немає.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів "5 канал"

Попередній матеріал
"Уряд наближається до банкрутства, а вони думають про рейтинг": Ар'єв про дії влади під час пандемії
Наступний матеріал
Країни ЄС поновили щеплення вакциною AstraZeneca
Loading...

Кілька годин не було світла: на Львівщині у лікарні померли 2 пацієнти, підключені до ШВЛ

Скільки коштує один день лікування від COVID-19 – ситуація в лікарнях Львова

У Львові вагітна через ускладнення COVID-19 втратила дитину