Вакцина "Астразенека"
Вакцина "Астразенека" 5 канал

Країни ЄС поновили щеплення вакциною AstraZeneca

Читайте по-русски
Експерти переконують, що вакцина безпечна

Після кількох днів перерви європейські держави поновлюють щеплення вакциною AstraZeneca. Вакцинують у Франції, Німеччині, Італії. Іспанія продовжить щеплення наступної середи. А Швеція – досі не визначилася. Каже, має уважно вивчити доповідь Європейської агенції лікарських засобів. Напередодні цей регулятор заспокоїв європейців. І заявив, що AstraZeneca – безпечна й ефективна. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".

Прем'єр-міністр Франції – один із перших високопосадовців, який щепиться вакциною AstraZeneca після поновлення вакцинації. Жан Кастекс трохи нервує, але однозначно погоджується на ін'єкцію. Йому 55, і нині в країні черга для тих, кому 55 і більше.

Від початку тижня понад десяток європейських держав призупинили щеплення саме цією вакциною. Люди, яких знову щеплять, радіють, що імунізація поновилася. І жодних побічних ефектів не бояться. Переважно це медики, у яких ризик заразитися найбільший. А вакцина дає шанс уникнути недуги або перехворіти легко.

"Я завжди знав, що вакцина безпечна. Щасливий і вдячний, що нарешті зможу зробити укол – і байдуже, яким препаратом. Коли зрозумів, що щеплення поновлені – то одразу записався в чергу", – каже парамедик Марвін Бранді.

Фізіотерапевтка Майке Лінден наголошує: "Я не мала жодних засторог, і щаслива, що нарешті вакцинуюся. Випадки тромбозу настільки рідкісні, я зовсім не переживаю".

З 17 мільйонів щеплень випадків тромбозу – лише тридцять. Ситуацію вивчає ВООЗ і Європейська агенція з лікарських засобів. Саме її рішення чекали урядовці для поновлення вакцинації. У четвер агенція повідомила – AstraZeneca безпечна й ефективна. Щеплення нею – не становить загального ризику утворення тромбів. Конкретні зафіксовані випадки украй рідкісні, і досі досліджуються. Після висновку регулятора, деякі держави поновлюють вакцинацію одразу, інші – чекають наступного тижня. Хочуть провести додаткові власні дослідження.

"Було кілька дискусій на Європейському рівні та в Німеччині. Але я сказав дуже чітко – вакцинація препаратом AstraZeneca повинна тривати", – зазначив міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан.

Директор агенції громадського здоров'я Швеції Йоган Карлсон агентував увагу: "Агенція громадського здоров'я потребує кілька днів, щоб проаналізувати ситуацію і вирішити, як далі використовуватиметься AstraZeneca у Швеції. Сподіваємося, що зможемо визначити можливі зміни і вже наступного тижня визначитися.

Вакцина, що зворохобила кампанію щеплення в усьому світі, розроблена інститутом Оксфорду спільно з шведсько-британською компанією AstraZeneca. Британський медичний регулятор і урядовці впевнені, що цей продукт безпечний. А поодинокі побічні ефекти можуть з'являтися від будь-яких вакцин і будь-яких препаратів. Не припиняли вакцинацію цим препаратом також Бельгія, Польща, Канада, Сербія і Грузія.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Деякі лікарні заповнені на 100%: що відомо про ситуацію з коронавірусом у Львові
Наступний матеріал
Година взаємних звинувачень: як Степанов відбивався від претензій депутатів у Раді – сюжет
Loading...
Ще чотири країни Євросоюзу поскаржилися на нерівномірний розподіл вакцин у межах блоку

Ще чотири країни Євросоюзу поскаржилися на нерівномірний розподіл вакцин у межах блоку

Меркель розповіла, скільки часу піде на розробку COVID-паспортів

Меркель розповіла, скільки часу піде на розробку COVID-паспортів

ЄС планує до літа вакцинувати 70% дорослого населення

ЄС планує до літа вакцинувати 70% дорослого населення

Перші партії вакцини Moderna прибули до ЄС

Перші партії вакцини Moderna прибули до ЄС

"Це світло в кінці тунелю": як у країнах ЄС проходить вакцинація проти COVID-19

"Це світло в кінці тунелю": як у країнах ЄС проходить вакцинація проти COVID-19

Як у Європі розпочалася вакцинація населення від COVID-19 – відео

Як у Європі розпочалася вакцинація населення від COVID-19 – відео