Максим Степанов
Максим Степанов 5 канал / Час. Підсумки тижня

Година взаємних звинувачень: як Степанов відбивався від претензій депутатів у Раді – сюжет

Читайте по-русски
Депутати за скороченою процедурою перед локдауном встигли ухвалити протиковідні законопроєкти

Година запитань до уряду у парламенті стала годиною взаємних звинувачень. Міністр охорони здоров'я заявив, що у повільних темпах вакцинації – винні депутати. Що ж Максим Степанов почув у відповідь, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Доки урядовці комфортно вмощуються в ложі парламенту, найбільш затребований останнім часом спікер виходить до трибуни. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов приніс парламентарям благу вість – на носі другий етап вакцинації.

"З наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів та вакцинація сімейних лікарів, на сьогодні в Україні вакциновано 92 тисяч 713 людей", – заявив міністр.

А от в усіх бідах та провалах імунізації звинувачує політиків. І вимагає вибачень від тих нардепів, які публічно критикували наразі єдину доступну в Україні індійську вакцину – Covishield/AstraZeneca.

"Чи вибачаються за свої заяви про відмову Європи від вакцини після того, як Європейська медична агенція та Всесвітня організації охорони здоров'я заявляють про відсутність будь-якого взаємозв'язку тромбозу і вакцинації та рекомендують продовжити щеплення?", – запитав Максим Степанов.

Депутати в боргу не залишилися. Бо якраз антиковідні законопроєкти ухвалювали швидко – за скороченою процедурою, абсолютною більшістю голосів з усіх фракцій та груп. Тож у відповідь звинуватили чільника МОЗ, що з хворої голови перекладає на здорову.

"Ви перетворили Україну на ковідне гетто. У нас за вчора померло 262 людини, ми на передостанньому місті в Європі за вакцинацією на мільйон населення сьогодні. Ваш каскад, про який ви говорили минулого разу, не працює", – зауважила народна депутатка від фракції "Голос" Ольга Стефанишина.

Натомість Степанов парирував – Україна на 36-му місці за смертністю від COVID-19, але лише завдяки роботі лікарів та міністерству охорони здоров'я.

"Ви нам заважали весь цей час своїми маніпуляціями, фейками, які ви розповсюджуєте постійно, в тому числі і щодо вакцинації", – додав Степанов.

Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк наголосила: "Звинувачувати в стінах Верховної Ради у провалах, всіх бідах вакцинації політиків – це якось безглудо".

Питали в Степанова не лише про коронавірус.

"Коли українці сотнями гинули від коронавірусу, ви два тижні тому купили собі куртку за 620 тисяч гривень. Тож у мене питання до вас: як воно, тепло в ній чи ні?", – поцікавився народний депутат Гео Лерос.

На звинувачення міністр відповів: "Хамство вам притаманне, і я думаю, я точно не маю відповідати на це. Мудрий український народ розбереться, що фейк, а що ні".

Не дочекався міністр компліментів і від провладної фракції.

"Забезпечення розгортання чотирьох мобільних госпіталів у різних регіонах України – чи зроблені ці госпіталі? І чому зараз, коли в нас такі міста, як Київ, задихаються без місць, він не розгорнутий ще й досі?", – запитав голова комітету ВР із питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

На що Степанов відповів: "Зроблений мобільний госпіталь для ДСНС, розгорнутий у Івано-Франківській області. Ми фіксуємо стабілізацію ситуації, і я впевнений, найближчим часом можна перевезти в інше місце".

І попри звинувачення урядовця, на позачерговому засіданні парламент у турборежимі проголосував закон про звільнення від відповідальності виробників вакцини від COVID-19 за можливі негативні наслідки. Цей документ розблоковує безоплатні поставки вакцини Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX.

"Опозиція – за вакцинацію і закликає всіх її проводити, а правда в тому, що у влади немає вакцин. І якщо ви зараз спробуєте зареєструватися на порталі "Дія", в найкращому випадку вас відкинуть на 10-15 років", – наголосив народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

До 13 квітня депутати працюватимуть у комітетах онлайн.

Леся Головата, Юрій Усік та Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Країни ЄС поновили щеплення вакциною AstraZeneca
Наступний матеріал
Не вистачає масок та засобів захисту: як виживають лікарні Харкова у пік захворюваності
Loading...

Шість провалів: у КВУ проаналізували невиконані обіцянки влади щодо вакцинації

Пленарне засідання ВР: звіт Степанова та земельні правки

Голова МОЗ просить місцеву владу Вінниччини та Києва посилити карантин

Степанов пояснив, за якої умови в Україні знову запровадять локдаун

Степанов повідомив, в яких регіонах найтривожніша ситуація із хворими на COVID-19

Степанов заявив, що місцева влада може самостійно посилити карантин, не чекаючи внесення регіону до "червоної" зони