Вакцина
Вакцина 5 канал

Як у Європі розпочалася вакцинація населення від COVID-19 – відео

Читайте по-русски
Однією з перших стала саме Іспанія, яка входить до десятки держав із найбільшою кількістю заражених

Країна за країною. У ЄС сьогодні стартувала масова вакцинація. Перші дози препарату вже отримали мешканці Румунії, Італії, Кіпру та Чехії. Проте кілька країн не втрималися і почали щеплювати своїх громадян раніше графіка. В одних країнах першими вакцинували медиків, в інших – літніх людей, а в деяких – політиків. Чим аргументували пріоритети у кожній з них знає кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

"Дякую Богу". Ці слова першими сказала 96-річна жінка після вакцинації. Араселі Санчес стала першою іспанкою, якій ввели препарат проти коронавірусу. Вона щаслива і тепер очікує на кінець пандемії у світі.

У Європейському Союзі офіційно стартувала масова вакцинація американсько-німецьким препаратом "Пфайзер" і "Байонтек". Однією з перших стала саме Іспанія, яка входить до десятки держав із найбільшою кількістю заражених. Вакцину туди везли у супроводі поліції, у спеціально обладнаних машинах. Адже вона потребує особливого температурного режиму перевезення і зберігання – мінус 70. Препарат доправили на обладнані холодильними установками склади. Звідти повезли до пунктів імунізації.

"Я закликаю всіх людей вакцинуватися, адже це дуже важливо", – каже Моніка Тапіас, друга вакцинована в Іспанії.

Кожна країна Європейського Союзу сама вирішує, кого прищеплювати насамперед. Наприклад, в Іспанії, Франції та Німеччині пріоритет надають людям похилого віку. У Польщі – лікарям та іншим працівникам, задіяним у боротьбі з пандемією. А в Італії також першими імунізували медиків. Вони вже отримали близько 10 тисяч доз вакцини. Наступного тижня мають доправити ще півмільйона.

"Це велика гордість і відповідальність для мене, що я отримала вакцину сьогодні. Це величезний крок для всіх нас. Я вірю у науку і переконана, що вакцина може нам допомогти. Я на власні очі бачила, як протікає хвороба, як важко її побороти. Тому вакцина починає битву з недугою і дозволить нам повернутися до звичного життя. Я зі щирим серцем кажу: вакцинуйтеся, не бійтеся. Це важливо для кожного з нас", – говорить Клаудіа Аліверніні, вакцинована медсестра в Італії.

"Це ще не кінець, у нас попереду ще довгий шлях. Але це вже початок кінця. Сьогодні чарівний день", – каже Нікола Зінгаретті, губернатор регіону Лаціо.

У деяких країнах щеплення серед перших роблять політикам. У такий спосіб хочуть переконати людей в безпечності препарату. У Чехії, до прикладу, вакцинували прем'єра Андрея Бабіша. Він став першим, хто отримав препарат у країні.

"Ми отримаємо 355 тисяч доз вакцини до січня. До того часу ми уже матимемо більше інформації і про іншу вакцину – американську "Модерну". І думаю, якщо отримаємо і її, то процес вакцинації відбуватиметься швидше. Можливо, ми би могли почати прищеплювати людей швидше, і багато хто критикував нас, що Британія уже давно почала. Але з іншого боку, у такій справі важлива безпека, а не поспіх", – розповідає Андрей Бабіш, прем’єр-міністр Чехії.

Вакцинувати почали й австрійців. До однієї з лікарень приїхав особисто канцлер Себастьян Курц проконтролювати ситуацію.

У сусідній Німеччині першою вакцину проти коронавірусу отримала 101-річна Гертруда Гаас. Вона стала однією з найстарших людей на планеті, якій вкололи препарат. Щоправда, вакцинували її напередодні. Німеччина порушила графік початку масового щеплення. Мовляв, не хотіли втрачати день. До кінця року країна планує ввести понад мільйон триста тисяч доз.

"Вірус дуже страшний і вбиває тисячі людей. І це чудово, що у нас з'явився шанс. Ми можемо нормально зжити далі і не переживати", – каже Гертруда Гаас, перша вакцинована проти коронавірусу у Німеччині.

Окрім Німеччини, на день раніше почали вакцинацію Угорщина та Словаччина. Деякі країни ЄС вирішили розпочати у понеділок 28 грудня. До кінця 2020-го ЄС має отримати ще понад 12 мільйонів доз. Кожна з них коштує 15 із половиною євро. Першою ж державою на планеті, яка почала вакцинувати громадян, стала Велика Британія, в якій напередодні виявили нову форму патогену.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Майже 300 книг про Гарі Поттера намагалися нелегально вивезти з України до Росії – відео
Наступний матеріал
Притула запитує в Путіна, Соколова у Раді та штучний Соловйов – "Вечір з Яніною"
Loading...

Довелося пристосуватися до пандемії: у Києві Святий Миколай вітає дітей через голограму

Привітання з голограми: як Святий Миколай пристосувався до роботи в умовах пандемії

"На авто по ярмарку і глінтвейн через віконце": як європейці пристосувалися святкувати Різдво

"Дуже потрібне обладнання": кисневі концентратори від Порошенка передали в лікарні на Рівненщині та Тернопільщині

COVID-19: лікарка розповіла, яким хворим потрібен кисень

У МОЗ очікують зростання захворювання на COVID-19 – пов'язують з новорічними святами