Борис Донськой
Борис Донськой 5 канал

"Вони не хочуть мати з нами справу": лікар пояснив, чому вакцини інших виробників немає в Україні

Читайте по-русски
За словами медика, в Україні дуже мало вакцини, а та, що є, використовується дуже нераціонально

У влади немає іншого виходу, тому доводиться запроваджувати карантин "червоної" зони там, де діє "помаранчева". Про це в етері ток-шоу "Політклуб" з Віталієм Портниковим заявив лікар-імунолог Борис Донськой.

"От зараз разів 100 прозвучали слова "влада" і "повноваження", але жодного разу не прозвучало слово "коронавірус". Мені здається, що в нашої влади занадто багато повноважень і занадто мало відповідальності. Має бути якась пропорція між одним і іншим", – сказав він.

За словами медика, в Україні немає достатньої кількості вакцини від коронавірусу, а та, що є, використовується дуже нераціонально і нерозумно.

"Навіть ці 500 тис. доз врятували б до чотирьох тисяч життів і зменшили б перебування людей літнього віку в реанімаціях. Оце було б раціональне використання тої мізерної кількості доз. Але інше питання – чому в нас така мізерна кількість доз? Тому що в нас настільки все врегульовано, що дуже важко домовитися з Україною", – розповів лікар.

Він також пояснив, чому американська компанія Pfizer не хоче домовлятися з українською владою про поставки вакцини від COVID-19.

"Pfizer не хоче, щоб Дарницький суд визнав її винною у смерті пацієнта, який щепився її вакциною, тому вони не хочуть мати з нами справу. Якби Україна скасувала всі ці заборонні документи для ввезення препарату і приватний бізнес займався б постачанням цього, то я думаю, що Україна була б однією із перших країн, яка б успішно провела вакцинацію", – підсумував Борис Донськой.

Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомили, що вакцина від коронавірусу виробництва компанії Pfizer надійде в Україну вже у квітні.

Попередній матеріал
Не вистачає масок та засобів захисту: як виживають лікарні Харкова у пік захворюваності
Наступний матеріал
Саботаж у ЗСУ: чому турецькі "Байрактари" ще не гарантують успіху – "На власні очі"
Loading...

Не вистачає масок та засобів захисту: як виживають лікарні Харкова у пік захворюваності

Деякі лікарні заповнені на 100%: що відомо про ситуацію з коронавірусом у Львові

"Уряд наближається до банкрутства, а вони думають про рейтинг": Ар'єв про дії влади під час пандемії

Рік пандемії коронавірусу: як змінився світ та Україна – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

Брифінг Олексія Данілова за результатами засідання РНБО

Через критичну ситуацію із COVID-19 Філіппіни закупили російську вакцину