верстати
верстати 5 канал

Майстер у Черкасах дає друге життя ткацьким верстатам і гончарним кругам – сюжет

Читайте по-русски
Володимир уже 5 років збирає занедбані верстати і приладдя у старожилів

Друге життя дає ткацьким верстатам і гончарним кругам майстер у Черкасах. Їх збирає у старожилів – реставрує приладдя і вчиться ткати на ньому. Вже має цілу колекцію старовинних речей із побуту предків. Журналіст "5 каналу" Яна Лимаренко зустрілася з майстром.

Як прокласти нитку човником, правильно прибити її бертом ляди і що з цього вийде – добре знає майстер Володимир Стадник. На власноруч відновлених ткацьких верстатах він виготовляє лляну тканину.

"Щоб зробити, заправити цей станок – треба намотати 5 км нитки, тут 366 ниток, протягнуті 15 метрів в довжину, вони намотуються, з 15 метрів виходить десь 12 метрів тканини і ці 12 метрів можна зробить за 2 дня", – каже майстер Володимир Стадник. 

У майстерні більш як десяток різних приладів, і майже половина з них – для обробки льону на полотно. Адже спочатку з рослини треба зробити прядиво, вичесати, зробити нитки і намотати їх. Кожну нитку слід порахувати – у смузі полотна їх має бути 365, як днів у році.

"Вона оберегова насамперед, ви ж вкладаєте свою енергетику в ниточку, ви ж починаєте з ниточки і можна зіткати самому, це найсильніший оберіг, який тільки може бути", – переконана помічниця майстра Наталія Хлівна.

Володимир уже 5 років збирає занедбані верстати і приладдя у старожилів. Відновлює їх та вчиться працювати на кожному. Найдавніший тут – козацький ковальський міх.

У майстерні уже є відновлене гончарне коло та навіть давній токарний верстат, який розганяти треба не мотором, а ногами. Володимир відновив і старі жорна, на яких знайшов давні язичницькі символи.

Своїм умінням чоловік ділиться із дітьми. Майстер-класи організовують працівниці Центру розвитку особистості.

верстати
верстати5 канал

"Починають дітки ліпити руками і не тільки дітки, а до нас приходять цілими родинами, потім ми записуємо їх на такі майстер-класи і тут вони проходять весь процес народних ремесел", – розповідає директорка центру розвитку особистості Вікторія Павличенко.

Володимир хоче навчати давніх ремесел всіх охочих. Але у майстерні затісно для понад трьох десятків верстатів. Тому чоловік мріє створити "місто майстрів" і вже звернувся до влади.

"Зараз шукаю місце, де б це можна було зробить, де поставити десятки верстатів, де відновити могли б десятки ремесел різнопланових, де могли б тисячі людей навчати цій справі, бо Черкащина – це культурний центр України і тут дуже велика спадщина культурна", – каже майстер Володимир Стадник.

Переконаний: навчитися працювати на старовинному приладді може кожен. І провів для знімальної групи майстер-клас із виготовлення мотузки. Вона може витримати більш як 100 кілограмів.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"У Зеленського примітивне розуміння економіки": в мережу злили розмову Гончарука з керівництвом Мінфіну – ЗМІ
Наступний матеріал
Іран ігнорує запити України про доступ до чорних скриньок літака МАУ: подробиці
Loading...

Як потрапила за океан – таємниця: історія картини "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною"

"Війну забути неможливо": як демобілізований митець знайшов у собі сили повернутися до творчості

3 млн метрів на секунду: українські діти відправили "листа" інопланетянам

Матір драконів по-українськи: металеву Дейенеріс Таргарієн створив коваль із Рівненщини – відео

Український Пікассо: у музеї зібрали майже сотню картин одного з найсміливіших експериментаторів ХХ століття

Сума вражає: у Нью-Йорку продали картину Моне