Чорні скриньки МАУ
Чорні скриньки МАУ 5 канал

Іран ігнорує запити України про доступ до чорних скриньок літака МАУ: подробиці

Читайте по-русски
Генпрокуратура чекає, члени комітету – обурюються

Повертати чи ні Україні чорні скриньки збитого "Боїнга" МАУ – досі думає іранська сторона. Офіційний Київ уже вдруге направив запит, у якому просить доступу до самописців повітряного судна та їх розшифровки – в Ірані поки що ігнорують. Про це під час засідання комітету з питань нацбезпеки повідомили представники Генпрокуратури. Слухала журналіст "5 каналу" Ірина Сисак.

Спершу обіцяли віддати, нині ігнорують. Іран досі не передав українським правоохоронцям бортових самописці. Запити іранській стороні надіслали – утім, відповіді немає, – звітує Офіс генпрокурора.

"Ми направили запит для того, щоб вони нам дозволили бути присутніми, щоб брати участь у зборі доказів, коли іранська сторона сказала, що скриньки наскільки пошкоджені, що вони не можуть їх відкрити в Ірані. Тому було прийнято рішення, що в Україні є така лабораторія, це інститут КПІ", – каже керівниця департаменту міжнародного правого співробітництва Офісу генпрокурора Поліна Чиж. 

В середу лабораторію мав би оглянути іранський експерт, аби визначити – чи її технічні можливості підходять для розшифрування самописців. Однак ніхто до Києва з Тегерана не прибув. Генпрокуратура чекає, члени комітету такій позиції правоохоронців обурюються.

"Всі важелі розслідування, всі дієві механізми ми передаємо в руки тих, хто є потенційним винуватцем? Почнемо з того, що чорні скриньки – власність України", – вважає перший заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Михайло Забродський.

Поліна Чиж переконана: "Ми не можемо прийти до Ірану, не можемо прийти до КСІР і сказати: віддайте нам чорні скриньки, ми маємо це робити, ну принаймні у правовій площині".

чорні скриньки МАУ
чорні скриньки МАУ5 канал

Відтак, без сприяння іранців повноцінно розслідувати причини трагедії прокуратура не може. Ба більше, українські слідчі поки що не мають доступу і до речей, які можуть бути доказами в кримінальному провадженні. Зокрема, частин літака чи сидінь.

"Без аналізу чорних скриньок, без доступу наших слідчих до матеріалів провадження і до місця події, нам цю відповідь дати надзвичайно складно. Без рішення держави, на території якої злочин було скоєно, треба бути об'єктивним, нам цього, на жаль, зробити не вдасться", – прокоментував заступник Генерального прокурора Віктор Трепак.

Зараз українська влада працює над створенням міжнародної слідчої групи. До неї запросили країни, громадяни яких загинули в авіатрощі. Іран – серед них, попри те, що саме його військові формування зізналися у збитті літака ракетою.

Водночас представник РНБО доповів, нині на місці трагедії залишаються українські експерти.

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал" 

Попередній матеріал
Майстер у Черкасах дає друге життя ткацьким верстатам і гончарним кругам – сюжет
Наступний матеріал
Мав би лишатися хтось, для виконання обов'язків глави держави – Острікова про канікули керівників країни
Loading...
Україна попросила Іран передати чорні скриньки літака МАУ – Офіс генпрокурора

Україна попросила Іран передати чорні скриньки літака МАУ – Офіс генпрокурора

Офіс генерального прокурора розпочав розслідування авіакатастрофи літака МАУ в Ірані

Офіс генерального прокурора розпочав розслідування авіакатастрофи літака МАУ в Ірані

Зеленський планує перевірити льотну придатність усього цивільного флоту

Зеленський планує перевірити льотну придатність усього цивільного флоту