Геннадій Молчанов
Геннадій Молчанов 5 канал

"Війну забути неможливо": як демобілізований митець знайшов у собі сили повернутися до творчості

Читайте по-русски
На сході Геннадій Молчанов під бронежилетом тримав Кобзар Шевченка, видання 30-х років минулого сторіччя

Повернення з війни – шлях тривалий і чи не складніший за самі бойові дії. У цьому переконує миколаївський митець, ще донедавна військовослужбовець 93-ї бригади. Майже рік після демобілізації чоловік не міг повернутися до творчості, адже спогади про війну його не покидали і в мирному місті. За допомогою рідних і друзів він знову взявся за пензель та перо, і рік тому вийшла його книжка "Перемир'я", про один день мінометника на війні.

Митець Геннадій Молчанов згадує пса, якого майже знекровленим у 2015-у підібрали у Пісках військові 93-ї механізованої бригади. Собака постраждав від мінометного обстрілу. Йому відірвало лапу та частину хвоста. Трилапому побратиму дали ім'я Бусоль. чоловік пригадує, собака завжди повідомляв про обстріл з боку найманців.

"Ми не знаємо, що міна летить. А вона знає. І вона вибігає, в неї там була така стежка. І вона на ту стежку вибігає, туди сюди бігає і всім кричить – "ховайтеся, міна летить",- розповідає Геннадій.

До російсько-української війни Геннадій Молчанов був художником та письменником у рідному Миколаєві. До військкомату пішов добровольцем у 53 роки. Утім до війська потрапив лише з третьої спроби у 2015-ому. Став солдатом 93-ї механізованої бригади. Боєць на позивний "Пегас" служив у мінометному розрахунку. Ще до мобілізації Геннадій Молчанов вирішив – якщо письменник йде на війну, він має привезти звідти книгу.

"Не хочу писати книжку з чиїхось розповідей. Сам через себе пропущу і буду знати вже про що пишу. Виявилося, що дуже важко у 55 років оце все пройти. Але втягнувся", -  ділиться демобілізований військовослужбовець.

На сході Геннадій Молчанов під бронежилетом тримав Кобзар Шевченка, видання 30-х років минулого сторіччя. Книгу знайшов випадково ще до війни. На обкладинці побачив напис, датований 1941-м роком. Його залишив солдат, який вирушав на Другу світову війну. Молчанов вирішив традицію продовжити. У збірці розписувалися волонтери та побратими. З цим Кобзарем та двома собаками - Бусолем і Анфісою Петрівною - рік тому повернувся з війни до цивільного життя.

"Він і не міг повернутись таким, як був. Бо він ішов туди, а в нього, мабуть, були якісь рожеві окуляри Були…Були. Але він побачив там зовсім інше. І він прийшов інший. Трошечки розгублений був", - пригадує дружина Геннадія Людмила.

Жінка пригадує, майже рік Геннадій не міг ані малювати, ані писати. Втім, згодом взявся за перо. Свій твір назвав "Перемир’я". Автор каже, це – художній твір, про один день з життя мінометника на війні. Трохи згодом з’явилися і нові картини.

"Війна – це не творіння. Це руйнація. Але це ще раз говорить про те, що Геннадій дійсно, справжній творець. Він дуже серйозний митець. Людина, яка може навіть у хаосі створити картини, створити книги, які будуть захоплювати", - зазначає Володимир Лисюк, волонтер.

Війну забути неможливо, стверджує Геннадій Молчанов. Він і досі вважає себе рядовим української армії. Хіба що нині його фронт і зброя інші. Замість міномета – пензель, фарба та друковане слово, адже Україну треба не тільки боронити, але й розбудовувати.

Ярослава Мовчан, Сергій Мовчан, "5 канал''

Попередній матеріал
"Військовий - це добра людина, яка любить країну": сотні дітей у Бердичеві долучилися до акції "Привітай воїна"
Наступний матеріал
Легалізація грального бізнесу в Україні: які умови прописав Кабмін та як на це реагують учасники процесу
Loading...

Художниця вирушила на Донбас, аби створити портрети українських захисників – як це було

Після 80 років забуття: у Львові показали відреставровану картину "Бій під Крутами"

"Стало прикро за людей": понад 20 митців Черкащини узялися за проект про земляків-героїв

Харизматична лідерка дисидентського руху, вбита КДБ: карколомна історія шістдесятниці Алли Горської

Ройтбурда звільнили з посади директора Одеського художнього музею – суспільство й частина політиків обурені

Один мольберт – 30 художників: у Вінниці встановили рекорд заради благодійності