Козацький хрест І ступеня
Козацький хрест І ступеня 5 канал

Ліс і тиша для армійців: Наєв нагородив героя у Святогірському шпиталі

Читайте по-русски
У госпіталі реабілітацію після отриманих травм та поранень нині проходять 38 бійців

Один армієць зазнав поранення на сході України за добу, що минула. Про це звітують в прес-центрі операції Об'єднаних сил. Російські бойовики здійснили 10 обстрілів. Із них вісім разів – із важкого озброєння. На фронті – у військовому шпиталі Святогірська, де триває реабілітація бійців – побував командувач ОС. Більше бачила – Євгенія Китаїва.

У Пісках – передмісті окупованого Донецька – немає жодного вцілілого будинку. Тут ворожі обстріли майже не вщухають. Якщо мовчать міномети, окупанти активно відкривають вогонь зі стрілецької зброї. 5 березня під час ворожого обстрілу на цих позиціях був поранений старший стрілець.

Руслан саме був на чергуванні, коли бойовики почали стріляти: "З ворожої позиці ворожий кулеметник вів по мені вогонь. Було два кульових поранення – одне по щоці і носу, друге в плече. Ну, нічого серйозного не зачепило, все нормально".

Руслан із Сумщини до війни працював на заводі. 2015-го добровільно прибув до військкомату. Пройшов чимало боїв. Це поранення – не перше. Те, що куля його зачепила, зрозумів не відразу, і продовжував відстрілюватися, намагаючись погасити ворожий вогонь.

Згадує: "Мій напарник, який був на позиції, надав першу медичну, потім медики прийшли, провели мене до РОПа і там надали більш кваліфіковану допомогу. І звідти мене вже медики забрали в госпіталь".

Нині Руслан у госпіталі для ветеранів війни у Святогірську – проходить реабілітацію після лікування. Провідати бійців приїхав командувач операції Об'єднаних сил Сергій Наєв.

Особисто вручає бійцю нагороду: "Отримали бойове поранення, на обличчі ми це бачимо, і повели себе мужньо, героїчно. Я від командування і від себе особисто, дякую вам за ваш мужній вчинок, і нагороджую вас відзнакою командуючого Об'єднаних сил – Козацький хрест І ступеня".

У госпіталі реабілітацію після отриманих травм та поранень нині проходять 38 бійців. Відновлюють сили та психологічно готуються до повернення на передову за допомогою медичних процедур, масажу і відпочинку.

"Тривалість перебування військовослужбовців тут до 15 діб, але якщо є потреба продовжити цю реабілітацію, відповідні лікарі, психологи, вони приймають рішення і військовослужбовець тут перебуває до повного відновлення", – запевняє Сергій Наєв.

Медзаклад розташований у зоні проведення операції Об'єднаних сил, проте за десятки кілометрів від лінії фронту. Тут довкола ліс і тиша. За рік у госпіталі пройшли реабілітацію та отримали кваліфіковану допомогу близько 400 армійців.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

Віднайти Дзен: у чому особливість реабілітації бійців АТО на природі – ФОТО

Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/

Попередній матеріал
Підготовка до дебатів: Зеленський прийшов здавати аналізи в приватній клініці – відео
Наступний матеріал
Квартири-рукавички: як кияни "підселяють" до житла по 400 осіб – і заробляють мільйони

Дитяча реабілітація творчістю: як сцена лікує душі дітей зі складними долями

"Папір усе стерпить": у київському госпіталі волонтери започаткували арт-терапію для армійців

На Дніпропетровщині екс-боєць АТО підпалив свою дівчину та її сина – Аброськін

Пізнавати світ із пензлем: художники влаштували майстер-клас для дітей із синдромом Дауна

"Повернулися з війною в голові": в Тернополі запрацював реабілітаційний центр

Скандал навколо Центру ветеранів війни: чи справді АТОвців позбавляють реабілітації