Квартира у Києві
Квартира у Києві 5 канал

Квартири-рукавички: як кияни "підселяють" до житла по 400 осіб – і заробляють мільйони

Читайте російською
Юристи, які опікуються "квартирними" питаннями, запевняють: за таке ноу-хау притягнути власників помешкань до відповідальності неможливо

Стати киянином за гроші. У столиці дедалі більше містян користуються платними послугами реєстрації місця проживання. Причому в однокімнатну квартиру "підселити" можуть до 400 осіб. Правоохоронці та міграційна служба про це знають, але власників житла не штрафують. Чому – далі в сюжеті.

Власник квартири на проспекті Правди у своєму помешканні примудрився прописати одразу 287 осіб. Сам він тут не живе і на контакт із сусідами не йде. А на вулиці Бондарській від квартири-рукавички, в якій фіктивно мешкають ще понад 380 осіб, сусіди втомилися не на жарт. Шукати власника чи не щодня приходять і журналісти, і правоохоронці.

Що саме змушує містян "скупчуватися" в таких квартирах – у відділах реєстрації місця проживання не знають. Лише розводять руками. Мовляв, відмовляти у прописці особам, які надають повний пакет документів, не можуть.

"Обмежень щодо кількості реєстрації у приватну власність законодавством не встановлено. Виключно за згодою власника здійснюється реєстрація місця проживання. Тобто власник безпосередньо або через уповноважену особу надає згоду на реєстрацію фізичної особи. Обійти ніяким способом не можна", – пояснює начальник відділу з питань реєстрації місця проживання Подільської РДА Києва Олександр Ранько.

Юристи, які опікуються "квартирними" питаннями, запевняють: за таке ноу-хау притягнути власників помешкань до відповідальності неможливо. Адже факт махінацій відсутній. Компанії разом із агентствами складають договір оренди, вносять дані до податкової служби, а відмітку про реєстрацію фіксують у Держреєстрі та паспорті.

"Є відповідальність за нереєстрацію місця проживання у випадку зняття з минулого місця проживання. Протягом місяця і громадянин України, й іноземний громадянин має зареєструвати своє місце проживання. Це 2,7-5 тис. грн, а для громадян України близько 50 грн максимальний штраф", – уточнює старший юрист корпоративного відділу юридичної компанії Ганна Гайдукова.

Різноманіттям пропозицій реєстрації за гроші спокушають людей в інтернеті. Середня вартість послуги – 4-6 тис. грн. За нашими підрахунками, з квартири, в якій прописано близько 300 осіб, можна заробити 1,5 млн грн.

"Люди зацікавлені в заробітку на пенсіонерах. Це можуть бути просто підприємливі особи, які розуміють ці схеми, що такий механізм існує, і хочуть на ньому заробити", – знизує плечима юрист.

Вікторія Коробенюк, яка мешкає в Києві понад 12 років, завдяки такій "прописці" забула про паперову тяганину: "Через юридичну фірму мене прописали на рік у Голосіївському районі. Тут я і знайшла роботу. Дуже близько і дуже зручно. Коли треба робити закордонний паспорт, інші документи, то не доводиться їздити в Хмельницьку область".

У скількох квадратних метрах фіктивно "селять" десятки чи сотні містян – зацікавитися можуть лише правоохоронці й комунальники. Адже якщо у вказаній квартирі немає лічильників, нараховуватимуть комірне за кількістю прописаних людей. А то вже клопіт власників житла.

Нонна Лактіонова, Євген Школьнік, "5 канал"

Попередній матеріал
Ліс і тиша для армійців: Наєв нагородив героя у Святогірському шпиталі
Наступний матеріал
Супрун розповіла, де найкраще здати аналізи на перевірку вмісту наркотиків і алкоголю

Ті, хто "осідлав" небо: як відзначили 20 річницю створення спецавіазагону ДСНС

Елітну квартиру Януковича на Оболоні передали в управління АРМА: як вона облаштована – фото

На Харківщині армійці 92-ї механізованої бригади отримали 80 квартир: як це було

Стало відомо, що Порошенко придбав 2 квартири родинам полонених українських військових

Українці зможуть робити перепланування квартир без дозволів – рішення уряду

Бум квартирних крадіжок у Києві: чому кількість злочинів стрімко зростає