Прикордонники-підводники маріупольського загону морської охорони відточують навички надання допомоги під водою. Поки море вкрите кригою – тренуються у басейні. Як відбуваються навчання – бачили журналісти "5-го каналу".
За легендою тренувань, при зануренні на глибину в одного з водолазів на гідрокостюмі відмовила система подачі повітря. Заздалегідь домовленими жестами він сигналізує напарнику про необхідність допомоги. І вже разом вони спливають на поверхню.
"Під час екстреного спливання водолаза необхідно не панікувати, тримати рівномірно дихання, знати і розуміти жести", – розповідає Олександр Забіяка.
Він працює водолазом півроку. Для цього проходив курси з водолазної підготовки та навчався правила поведінки та надання допомоги під водою. Каже, в разі екстреної ситуації головне – не розгубитися.
"Якщо він погано почувається, або щось трапилося, він подає жест один одному. Я підходжу до нього, і ми разом з ним піднімаємося. Дуже повільно, без якоїсь метушні, не поспішаючи, я контролюю його, він контролює мене", – каже підводник.
У водолазів є своя система спілкування без слів. Крім взаємодії з напарником, водолази відпрацьовують пошук предметів, захованих під водою. Адже серед обов'язків морської охорони – не допустити завезення заборонених предметів.
"Саме їхня робота дає нам можливість під час огляду суден, які прямують з портів України та в порти України, під час їхньої перевірки виявляти приховані від прикордонного контролю заборонені речі – контрабанду, зброю, вибухові речовини, які правопорушники намагаються перевезти прихованим шляхом, прикріплюючи їх до дна суден", – пояснює прес-секретар Маріупольського прикордонного загону морської охорони Артем Поляков.
Узимку тренування підводників відбуваються в басейні, влітку – у відкритому морі. Там водолази вчаться працювати в умовах нульової видимості у воді й застосовувати спеціальне обладнання.
Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"
Підняли за тривогою: під Маріуполем провели навчання з оборони узбережжя – ФОТО