Маріупольський морпорт
Маріупольський морпорт don-news.net

Спецмісія у Маріуполі: Гримчак припустив, яка кінцева мета приїзду закордонних колег

Місія має працювати в Україні з 27 січня до 2 лютого

Про таке заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак.

"Я думаю, що у місії буде мета – це зробити доповідь. Бо найближчі тижні буде прийматися рішення про додаткові санкції щодо Російської Федерації за агресію саме проти наших військових кораблів… Тому я думаю, що зараз буде посилення санкцій щодо РФ", – сказав Гримчак.

Він також додав: "На жаль, сьогодні таке враження складається, що й попри наші зусилля і багатьох політиків, дипломатів, інколи складається враження, що наші союзники просто не вірять, що таке можливо, що так безпідставно без будь-яких там докорів сумління, що Федерація порушує все те, що можна і не можна. І дивлячись чесно в очі кажуть: "Так нас там нєт", "іх там нєт". Я думаю, що це було б дуже правильно зрозуміти, що все ж таки треба інколи довіряти навіть своїм очам, бо завтра буде міжнародна місія там в Маріуполі".

Як відомо, місія має працювати в Україні з 27 січня до 2 лютого і вже завтра, 29 січня відвідає прилеглі до Азовського моря міста, зокрема Маріуполь. Гримчак розповів, яка ще мета місії: "Вона повинна оцінити шкоду, яка там є на сьогодні, оцінити загалом втрати України. Наскільки я розумію, їм покажуть, як три роки тому було обстріляне абсолютно мирне місто, де не було міст. От просто по мікрорайону "Восточний" вдарили "Гради". Десятки загиблих, сотні поранених, зруйновані будинки, дитячий садок і так далі. Тобто я думаю, що їм покажуть і це. І будуть йти розмови про те, які втрати понесла Україна і яка потрібна допомога. Обов'язково будуть оцінюватися також втрати наших портів через те, що Росія почала блокування Керченської протоки й Азовського моря. Я так розумію, що вони будуть відвідувати ці порти і спілкуватися з керівництвом", – сказав Гримчак.

І додав: "Вони повинні побачити, що відбувається сьогодні. За минулий місяць не було затримок наших кораблів, але товарообіг наших портів все ж скоротився в результаті дій РФ".

Він також сказав: "Думаю, буде також продовжена розмова про так зване шефство, коли країни допомагатимуть певним містам. Я чув, що це теж буде. Швидко такі речі не робляться, на жаль, тобто там оцінюють збитки, можливості тощо. Там інше питання. Вже після прийняття рішень, все це досить швидко потім починає рухатися. Я нагадаю, що вже було прийнято рішення про виділення 4 млрд євро на будівництво сучасної автотраси між Запоріжжям та Маріуполем".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Докази причетності російських військовиків до обстрілів Маріуполя – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": режисер, композитор, продюсер та кліпмейкер Семен Горов в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Україна піднялась на 10 позицій в рейтингу сприйняття корупції Transparency International
Loading...

"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Юрієм Гримчаком – відео

Міністри з Чехії та Бельгії відвідають Маріуполь – мета візиту

Слизький Маріуполь: чому від початку року в місті травмувалися вже більш як 300 містян – сюжет

"Злочин, який підняв усіх українців": Маріуполь вшанував пам'ять жертв неоголошеної війни

Роковини обстрілу Маріуполя бойовиками – моторошне відео з місця подій

Армійці розповіли, як на Приазовській ділянці фронту ворожі снайпери "працюють"