Затоплена школа
Затоплена школа 5 канал

"Коли знімали плазму, з неї лилася вода": у Чернівцях затопило школу – хто винен

Читайте по-русски
За словами заступника мера, підрядник пообіцяв усунути наслідки потопу в класах та відремонтувати або замінити зіпсовану водою техніку

Підтоплені класи, зіпсовані шкільні меблі та техніка. Такі наслідки зливи в одній зі шкіл Чернівців. Проте винна у збитках не негода, а підрядник, який ремонтує дах навчального закладу. Про це кажуть і в школі, і в міській раді. Старе покриття тут демонтували, а покласти нові матеріали до початку зливи ремонтники не встигли. Тепер батьки непокояться, чи вдасться відновити все до початку навчального року.

Нічний потоп у 22-й школі Чернівців зафільмував заступник директора закладу. Відео виклав у соцмережу. Коли вода почала прибувати в кабінети, педагог намагався врятувати техніку і шкільне приладдя.

"З цих двох люстр лилася вода – це словами не передати. Коли знімали плазму, з неї просто лилась вода", – розповідає заступник директора Дмитро Хортюк.

Після повені у класах досі видно сліди від потьоків. У деяких кабінетах зіпсовані стеля та меблі. Загалом вода пошкодила десять кабінетів на третьому поверсі. Подивитися на наслідки до школи приходять батьки.

"Такі зливи були, дах зняли. Ми перед цим робили дорогий ремонт силами батьків. Було б образливо робити повторно цей ремонт і здавати великі гроші знову, враховуючи те, що дитину ще до школи потрібно підготувати. Щоб за рахунок підрядника це виправити", – наголошує мати школяра Інна Чайковська.

На недбалість підрядника нарікають і місцеві чиновники. Мовляв, ремонтники зняли значну частину даху, а от постелити водозахисне накриття не встигли.

"Підрядник був попереджений, щоб мінімальними частинами відкривати дах, але на свій страх і ризик він розкрив його більшою площею, і наслідки ми бачимо які на сьогодні", – каже заступник міського голови Володимир Середюк.

"Зобов’язання підряднику надали, повинне бути повністю відновлено 58 квадратних метрів стелі, яку облаштували батьки. Підсихають стіни", – зауважує заступник директора школи Дмитро Хортюк.

Ремонт у школі триває другий рік. У межах проєкту енергоефективності гроші надходять з Європейського Союзу. Вартість робіт – 21 мільйон гривень, кажуть у міській раді. Наслідки потопу підряднику доведеться усувати власним коштом. Своєї вини фірма нині не заперечує, запевняють місцеві чиновники.

"Це за вини підрядника, який зобов'язаний це усунути. Якщо це вже дійде до судових позовів, тоді вже місто уступає. Ми тоді вже частково бюджетних коштом ліквідуємо наслідки та будемо позиватися, щоб підрядник відшкодував ці кошти. Участі батьків в усуненні наслідків негоди не буде", – запевняє заступник міського голови Володимир Середюк.

За словами заступника мера, підрядник пообіцяв усунути наслідки потопу в класах та відремонтувати або замінити зіпсовану водою техніку. Головне – встигнути до початку навчального року.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал".

Як повідомляв 5.ua, Верховна Рада відчиняє двері для дітей та розпочинає роботу власного освітнього центру.

Дивіться також фотогалерею:

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Виховувати гідну заміну: у Верховній Раді відкрили освітній центр
Наступний матеріал
Дейнега про ризики розведення сил: ЗСУ точно мають перевагу в районі Маріуполя
Loading...

У школах почнуть показувати учням вітчизняні фільми – подробиці

Гриневич уточнила, коли всі школи отримають підручники

Важче за географію та хімію: який відсоток нескладених ЗНО з історії України

Міністра освіти не пустили в одну із шкіл Львова – Садовий уже вибачився

Скандал у гімназії Дніпра: трьох школярів не перевели до 10-го класу через "несплату благодійних внесків"

У Харкові закрили "автошколу Зайцевої" – подробиці