Скандал у гімназії Дніпра
Скандал у гімназії Дніпра 5 канал

Скандал у гімназії Дніпра: трьох школярів не перевели до 10-го класу через "несплату благодійних внесків"

Читайте по-русски
Розмову із директоркою закладу про "обов'язкову матеріальну підтримку" батьки навіть записали на диктофон

Скандал через добровільні внески спалахнув у гімназії №3 Дніпра. Учням, які в цьому році закінчили 9-й клас, не дозволили продовжити навчання. Про це заявляють батьки учнів. З їхніх слів, причина в тому, що школярі не сплатили внески у благодійні фонди навчального закладу. На підтвердження додають записані розмови із директором гімназії. Освітяни такі закиди відкидають.

"Це з фондами пов'язано, я це прекрасно знаю. Урок починався, день починався з того, що "якщо ви не здасте, ви не вступите", – згадує одна з учениць гімназії Софія Ворушко.

Цього року вона закінчила 9-й клас. Після цього дівчині повідомили, що її не беруть до 10-го класу. Школярка впевнена: все тому, що її батьки не сплатили внески у так звані благодійні фонди закладу.

Каже: "Я з багатодітної сім'ї. У мене є довідка про те, що я з багатодітної сім'ї. І я, по суті, не повинні платити до фондів. Мені сказали, що я повинна".

Разом із Софією в 10-й клас не взяли й Анастасію Савченко: "Є учні, які гірші за оцінками і їх узяли, тому що вони оплатили фонди. Є ті, хто оплатив фонди вночі, за вечір до отримання атестата, їх взяли. І це сумно".

Впродовж навчального року на потреби школи треба було витягати з кишені по 200 грн на місяць. Про це кажуть батьки трьох учнів, яким відмовили в подальшому навчанні.

"Там одразу почалося – у вас неповага до школи, матеріальна неповага, отже, вам нема місця в нашій школі", – згадує мати школярки Марина Киричок. Її "колега по нещастю" Тетяна Ворушко додає: "В нас Софійка приходила із гімназії і постійно казала: "Мама, нам знову говорили про фонди".

Розмову із директоркою закладу батьки записали на диктофон. Нині демонструють запис у присутності ЗМІ. Чому трьох школярів не взяли до 10 класу – на це запитання журналістів директорка відповідає: причин чимало. Називає лише одну – обмежена кількість місць.

"Жодних вимог щодо сплати чи несплати – такого не існує взагалі. Це благодійні внески. І ніяких умов. Це вже вигадано самими батьками", – заявляє директорка Вікторія Сіліна.

Невдоволені батьки звернулися зі скаргою до міського управління освіти. Коли до гімназії приїхала спеціальна комісія, усім трьом учням запропонували написати заяви про вступ до 10-го класу.

Комісія проводить у гімназії перевірку, висновки обіцяють оприлюднити за 10 днів. Проте відраховані школярі вже встигли подати документи до інших навчальних закладів, тому продовжувати навчання в гімназії не збираються.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Хімікати в річці Рось: як мешканці Збаржівки оговтуються після екологічної катастрофи
Наступний матеріал
"Де Янишевський?": адвокати ексберкутівців влаштували засекреченому свідку імпровізоване упізнання
Loading...