Екс-беркутівець
Екс-беркутівець Facebook/Адвокатська дорадча група

"Де Янишевський?": адвокати ексберкутівців влаштували засекреченому свідку імпровізоване упізнання

Читайте по-русски
Залегендований свідок – був на відеозв'язку із судовою залою. Каже – боїться за життя своє та рідних

Важливі свідчення – у справі розстрілів на Майдані 20 лютого 2014 року. Очевидець упізнав на відео двох підозрюваних у вбивствах активістів. Йдеться про ексберкутівців – Олега Янишевського, який перебуває на лаві підсудних, та Дмитра Садовника, який втік за кордон. Покази в суді давав засекречений свідок, який 2014 року сам працював у МВС. Чоловік перебував на відеозв'язку із судовою залою, втім, його обличчя не показували, а справжнє ім'я не називали. Про це попросив сам самовидець, каже – боїться за своє життя.

Судді скаржаться на несправну техніку. Засідання розпочинають із півгодинним спізненням. Засекречений свідок – на зв'язку із залою. Його обличчя не показують, голос змінили, а справжнє ім'я не озвучують. Самовидець каже, що боїться за життя – своє та рідних. 2014 року цей чоловік працював у тодішній міліції.

"Янишевського, так, на допиті впізнав. Це було десь у районі Жовтневого палацу. Він вів вогонь, а також відходив і керував, махав руками. Працівники, які були в чорній формі, вони його слухали. Також на відео було видно командира цієї роти, який мав інвалідність. У нього не було руки, як я пам'ятаю, правої. Не зважаючи не те, що він був у масці, я впевнений, що це Садовник".

Відео подій 20 лютого 2014 року, на яких упізнав беркутівців, побачив на допиті у слідчого, каже свідок. Такі покази, переконують прокурори, надзвичайно цінні для слідства.

"Він повідомив, за якими саме ознаками упізнає, де впізнає. Це безпосередні показання особи, яка знала і Янишевського, і Садовника. Янишевський є обвинуваченим у цій справі, він перебуває на лаві підсудних. А Садовник під час зміни йому запобіжного заходу втік і дотепер у розшуку", – наголошує прокурор Олексій Донський.

Свої запитання свідкові ставлять і адвокати беркутівців. Намагаються вивідати більше інформації про чоловіка. Судове засідання тривало кілька годин поспіль. Наприкінці допиту адвокати беркутівців попросили перерви. Після неї наполягали – свідок знову має впізнати Олега Янишевського. Просто в судовій залі.

До зали заводять чотирьох чоловіків. Вони вбрані у камуфляж і "балаклави". Руки ховають за спинами.

Прокурор наполягає: "В цих умовах не буде відтворено обстановку, не буде відображено тих ідентифікувальних ознак, які зазначав свідок".

Свідок зауважує, що за таких умов не може впізнати Янішевського, оскільки 4 роки його не бачив. До того ж на відео той рухався. Врешті-решт вказує на одного з чоловіків – і помиляється.

"Він з двох спроб не зміг упізнати. Ми розуміємо, що він перебуває в залежності від Генеральної прокуратури. Його покази необ'єктивні", – заявляє Стефан Решко, адвокат Олега Янишевського.

Суд у цій справі взяв перерву до липня. На наступному засіданні продовжать допит свідків.

Сергій Барбу, Віктор Прокопенко, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Скандал у гімназії Дніпра: трьох школярів не перевели до 10-го класу через "несплату благодійних внесків"
Наступний матеріал
Ректор університету Шевченка скасував указ щодо Портнова й "обіцяв так більше не робити"
Loading...

Справа розстрілів на Майдані: перші вбивства на Інститутській вчинили беркутівці з Криму

Справа Щеголєва: у суді розповіли про зброю та гранати, що летіли в майданівців

Справа екс-командира львівського "Беркута": чому показати в суді відео побиття – зась