Освітній центр у ВР
Освітній центр у ВР 5 канал

Виховувати гідну заміну: у Верховній Раді відкрили освітній центр

Читайте по-русски
Інтерактивні уроки про історію Верховної Ради та основи парламентаризму, тури приміщенням, майстер-класи з народними депутатами і навіть моделювання ухвалення законопроєкту

Законотворчість, демократія, парламент та інструменти взаємодії у ньому – Верховна Рада відчиняє двері для дітей та розпочинає роботу власного освітнього центру. Розмістився він безпосередньо у будинку під куполом. В навчальній програмі інтерактивні уроки, ігри та екскурсії.

Сучасний простір, оснащений технологіями повної присутності – екраном та проекторами для перегляду відео формату 360 градусів – такий новий освітній центр Верховної Ради, в якому школярів навчатимуть, як працює та функціонує український парламент.

Інтерактивні уроки про історію Верховної Ради та основи парламентаризму, тури приміщенням, майстер-класи з народними депутатами і навіть моделювання ухвалення законопроєкту – все це чекає на відвідувачів в освітньому центрі.

"Будемо використовувати сучасні як відеотехнології, так інтерактивні ігри, залучати їх у форматі гри до розуміння процесу законотворення, державотворення, щоб вони тут відчули цей дух парламентаризму та краще зрозуміли, що таке парламент, для чого він та як працює", – розповіла керівник освітнього центру ВР Марина Терещук.

Ініціатор створення освітнього центру –  голова Верховної Ради. Каже, надихнувся прикладом парламенту Великої Британії. Їхню модель навчання молоді вирішив втілити і в Україні.

"Виростали змалку в розумінні, що таке парламентська демократія. Щоб змалку здобували і знання, і необхідну компетенцію як громадяни України, які будуть творити нашу історію в майбутньому", – зауважив спікер Ради Парубій.

Створили центр за іноземної підтримки – сюди долучилися проєкт ЄС ПРООН із парламентської реформи та програма USAID РАДА.

"Ми сподіваємося, що таким чином український парламент стане ефективнішим і прозорішим у роботі та ще краще зможе виконувати свої конституційні обов'язки, а ми, як і раніше, продовжуватимемо вас підтримувати", – наголосив голова представництва Євросоюзу в Україні Хюґ Мінґареллі.

Відвідувачам відчинили не лише освітній центр, а й двері туди, куди зазвичай увійти зась – до сесійної зали парламенту. Поки народні депутати готуються до виборів, дітвора займає їхні місця та навіть проводить голосування.

А от Костя приміряв крісло спікера парламенту.

"Мені подобається, відчуваю себе справжнім депутатом Верховної Ради", – каже Костянтин Вергун.

Для новообраних народних депутатів, які прийдуть у сесійну залу працювати після виборів, діти написали побажання та залишили на робочих місцях.

"Написала, щоб обов'язково депутати не забували, для чого вони сюди прийшли, і щоб усі плани, з якими вони йшли на вибори – збулися!" – розповіла про написане Анастасія Ваховська.

Щоб потрапити на урок в освітній центр, потрібно подати заявку на сайті Верховної Ради.

"Потрібно сформувати групу 20-25 дітей і привезти їх з супруводжуючим дорослим. Є форма, за якою подається лист до Верховної Ради, ми назначаємо час, і діти приїжджають на урок сюди", – пояснює керівник центру.

Торік Верховну Раду відвідали понад 30 тисяч школярів. Із відкриттям освітнього центру сподіваються цю цифру подвоїти.

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал".

Дивіться також фотогалерею:

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Білборди, інстаграми політиків та інші маразми: Іван Семесюк – Група Продовженого ДНА #211
Наступний матеріал
"Коли знімали плазму, з неї лилася вода": у Чернівцях затопило школу – хто винен
Loading...

В Україні з'явився перший освітній омбудсмен – чим допоможе учням, батькам і вчителям

У МОН хочуть підвищити ціну за навчання за популярними спеціальностями – якими саме

У школах почнуть показувати учням вітчизняні фільми – подробиці

Абітурієнтам на замітку: у МОН розповіли про особливості вступної кампанії-2019

Важче за географію та хімію: який відсоток нескладених ЗНО з історії України

Результати ЗНО: у центрі якості освіти розповіли, як переглянути правильні відповіді