Проспект Жукова
Проспект Жукова 5 канал

Григоренко vs Жуков: суд Харкова не задовольнив позов міськради щодо перейменування проспекту

Читайте по-русски
Найближчим часом міськрада має повернути проспекту ім'я Петра Григоренка

Григоренко переміг. Апеляційний адмінсуд Харкова не задовольнив вимогу міськради залишити назву одного з проспектів міста на честь радянського маршала Жукова. Міськрада відмовлялася виконувати вимоги закону про декомунізацію та перейменувати проспект на честь Петра Григоренка. Про топонімічні війни – далі журналістка "5-го" Оксана Нечепоренко.

Біля апеляційного адмінсуду Харкова – акція. Представники громадських організацій та партій прийшли висловитися проти прізвища маршала Жукова на мапі Харкова.

"Це не просто перейменування топонімів. Це крок назад до Росії. Тому ми будемо послідовними, кожну спробу ми будемо відбивати і відстоювати нашу українську ідентичність", – наголосив Ігор Пушкарьов, учасник акції.

"Це кат, а не маршал! Нам не потрібні іноземці тут. У нас є свої герої. Петро Григоренко! І нехай залишається ця назва", – вважає учасниця акції Світлана Гуртовенко.

Війну з активістами за перейменування одного з проспектів у Харкові розпочав ще колишній очільник Геннадій Кернес. Попри рішення судів, які схвалювали назву на честь Петра Григоренка, міськрада уперто повертала ім'я радянського маршала до топонімів міста. Нині вуличні вказівники з Жуковим висять на рівні третього поверху, аби їх не могли зняти. На одному з будинків – мурал із зображенням воєначальника на білому коні. В Інституті національної пам'яті кажуть: Жуков підпадає під закон про декомунізацію як посадовець. А ще він відомий своїми злочинами.

"У 1956 році, коли Жуков отримав посаду міністра оборони на Тоцькому полігоні відбулись вчення, на живих людях випробовували атомну зброю, тобто дивилися, як будуть солдати реагувати в умовах атомної війни. Я думаю, цього вже має бути цілком достатньо", – переконує керівниця північно-східного відділу Інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова.

Крапку у суперечці з міськрадою вирішили поставити у Всеукраїнському об'єднанні "Свобода". Подали до суду. Тяганина триває вже рік.

"Основна позиція – що рішення про перейменування є незаконним. Тому що маршал Жуков одразу під дві категорії підходить – він був міністром оборони та він був членом президії у Верховній Раді СРСР", – пояснює представник ГО "Свобода" у суді Андрій Коломійцев.

Позиція міськради Харкова також залишається незмінною. Вони вважають Жукова маршалом перемоги. А от його призначення на керівні посади вважають за необхідне доводити. Навіть пропонують провести військову експертизу.

"Без отримання висновку експерта при відсутності в Україні доказів, не можна встановити в судовому засіданні факту обіймання Жуковим керівних посад у вищих органах влади та управління СРСР", – каже представниця Харківської міськради у суді Ілона Гевел.

У військовій експертизі судді представникам міськради відмовили. Також суд знову не погодив перейменування. Отже, найближчим часом, кажуть представники "Свободи", міська рада має повернути проспекту ім'я Петра Григоренка. Цей процес декомунізації планують контролювати активісти.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Провал перемов із місією МВФ: як реагують у Раді та що буде з українською економікою
Наступний матеріал
Подати на розлучення чи аліменти онлайн: як в Україні працює пілотний проєкт судочинства
Loading...

Обурені перейменуванням проспекту Бандери активісти прийшли під ОАСК – включення

Від Степана Бандери назад до Московського – що думають кияни про рішення ОАСК та як діятиме КМДА

В Інституті нацпам'яті відреагували на рішення щодо проспекту Бандери: "Активність ОАСК дивує"

Суд в Києві скасував перейменування проспекту Бандери – столична влада готує апеляцію (оновлено)

Литва перша у світі офіційно затвердила нову назву Грузії

"Одеса – не совок": "ЄС" подає в суд на Труханова за спробу перейменувати проспект Небесної Сотні