У Харкові перейменували проспект на честь Жукова
У Харкові перейменували проспект на честь Жукова 5 канал

У Харкові депутати перейменували проспект на честь Жукова попри протести під стінами міськради

Читайте по-русски
Активісти обіцяють оскаржувати рішення міської ради в суді

Проспект Григоренка на Маршала Жукова знову перейменували в Харкові. Це рішення під час сесії міськради підтримали 52-є депутатів, восьмеро – були проти. Про таке повідомляє "5 канал".

Поки депутати голосували, під стінами міської ради тривав мітинг протесту.

Повернути одному з проспектів міста ім'я радянського маршала в харківській міськраді вирішили після того, як місяць тому Адміністративний суд Києва частково задовольнив позов проти Кабміну.

Уряд має затвердити Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни. А поки такого переліку немає, не означені й імена радянських діячів, які підпадають під закон про декомунізацію.

Пікетувальники планують звертатися до суду щодо нинішнього рішення депутатів. Вказують на порушення під час підготовки такого рішення та підроблення результатів суспільної думки. Попередні позови до адміністративного та апеляційного суду вони виграли.

"Така неймовірна любов нашого міського голови до пана Жукова, це ось така от любов, яка пройшла крізь час, яку він плекав усе своє життя, яку він намагається якось нагадати. Тому що я не бачу жодного іншого адекватного чи законного резону постійно щороку згадувати про це перейменування", – розповіла протестувальниця.

Перейменування буде оскаржено – заявив Ігор Черняк, депутат харківської міської ради. Він також заявив, що цей суд активісти виграють.

"Ми зараз уже готуємось до того суду. У нас уже є письмові свідчення осіб, які є працівниками комунальних закладів міста Харкова, і які підтверджують те, що їх примушували ставити підписи під зверненнями на ім'я Харківського міського голови на підтримання цього перейменування. Все це в суді буде показано і доведено", – повідомив Черняк.

"Згідно з експертизою з військової точки зору маршал Радянського Союзу Жуков брав участь у вигнанні нацистських окупантів з України у період з 1942 по 1944 рік у ході Великої Вітчизняної війни. Безпосередньо брав участь у плануванні і проведенні стратегічних наступальних операцій на Курській дузі, у битві за Дніпро. Наслідки яких завершилися визволенням всієї території України", – заявив міський голова Харкова Геннадій Кернес.

Нагадаємо, 4 лютого Міністерство культури відмовилося внести відомості про пам'ятник радянському воєначальнику маршалу Георгію Жукову на проспекті Петра Григоренка в Харкові до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Попередній матеріал
Якісь там відморожені хай собі реєструють – Шкіряк про законопроєкт щодо російської мови у Раді
Наступний матеріал
Самопідпал під Офісом президента: потерпілий пробуде в реанімації до двох тижнів – включення
Loading...

В'ятрович про бажання депутатів із "СН" змінити мовний закон та святкування 23 лютого – "ІнфоДень"

Христо Ботев чи Карл Маркс: на Одещині креативно ігнорують закон про декомунізацію – репортаж

"Дід вижив з розуму" – Лапін про заяву Кравчука на РосТБ

Кравчук на ефірі в Скабєєвої почав захищати пам'ятники Жукову

Емоційно й одноголосно: у Кременці вулицю перейменували на честь першого публічного виконавця гімну

Завершення декомунізації та визнання Голодомору: директор Інституту нацпам'яті назвав пріоритетні напрями роботи