Голосування за проспект Жукова
Голосування за проспект Жукова 5 канал

Перейменування проспекту в Харкові ображає пам'ять про ветеранів Другої світової – ІНП

Читайте по-русски
Інститут нацпам'яті домагатиметься персональної відповідальності тих, хто приймав рішення перейменувати проспект на честь Жукова

Український інститут національної пам'яті відреагував на рішення Харківської міськради перейменувати проспект Петра Григоренка в Харкові на честь сталінського маршала Георгія Жукова.

"Український інститут національної пам’яті наголошує, що рішення Харківської міської ради щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Жукова від 26 лютого 2020 року провокує війни пам’яті, ображає пам’ять про ветеранів Другої світової війни, є незаконним і не сприяє консолідації суспільства", – йдеться в заяві.

В УІНП зазначили, що рішення незаконне, позаяк порушує Закон України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", який прямо забороняє присвоювати імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в Комуністичній партії та вищих органах влади Радянського Союзу. Георгій Жуков підпадає під дію цієї статті, оскільки обіймав низку керівних посад у СРСР, зокрема, був міністром оборони у 1955-1957 роках і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році.

Інститут має намір звернутися до правоохоронних органів, аби притягнути до персональної відповідальності всіх причетних до порушення закону.

У заяві також оприлюднено поіменний список депутатів місцевої ради, які підтримали незаконне рішення – це більш як півсотня осіб.

Тим часом, як сказав кореспонденту "Укрінформу" начальник прес-служби прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко, за необхідності прокуратура перевірить законність рішення сесії щодо перейменування проспекту: "Треба вивчити матеріали на предмет порушення чинних норм закону, і за наявності порушень прокуратура зможе подати позов щодо скасування рішення сесії в суді".

Нагадаємо, проспект Григоренка в Харкові знову перейменували на Маршала Жукова попри численні акції протесту. 

Попередній матеріал
Туреччина більше не стримуватиме сирійських біженців, які прямують до Європи – заява
Наступний матеріал
Оголосили підозру – 19 осіб, які штурмували Жмеринську міськраду, перебувають в ізоляторі
Loading...

У Харкові депутати перейменували проспект на честь Жукова попри протести під стінами міськради

КСУ анонсував розгляд справи щодо перейменування УПЦ МП

Емоційно й одноголосно: у Кременці вулицю перейменували на честь першого публічного виконавця гімну

Перейменування УПЦ МП: Верховний Суд залишив рішення Окружного без змін

Сквер у Києві назвали іменем Павла Шеремета

Декомунізація в Києві: суд визнав законним перейменування проспектів на честь Бандери і Шухевича