Перейменування проспекту Жукова, акція
Перейменування проспекту Жукова, акція 5 канал

Крапка у війні за Жукова: у Харкові винесли остаточне рішення у справі перейменування проспекту – сюжет

Читайте по-русски
Влітку цього року міська рада після низки петицій повернула попередню назву – Жукова. Це рішення вже в суді оскаржили представники різних громадських організацій

Суд у Харкові не дозволив повернути проспекту ім'я радянського маршала Жукова і залишив назву імені Григоренка. Битва, пов'язана з перейменуванням, розпочалася ще навесні цього року. Тоді мер підтримав петицію за повернення імені Жукова одному з проспектів Харкова. Вже влітку така підтримка була легалізована завдяки рішенню депутатів. Та за позовами громадських організацій дії міськради були визнані незаконними. Суд підтвердив законність першої інстанції і нині виніс вирок, який оскарженню не підлягає. Оксана Нечепоренко далі.

Імпровізовану виставу просто неба перед будівлею Апеляційного адміністративного суду влаштували активісти перед засіданням, на якому мають розглянути позов міської ради. Та вимагає повернути проспекту Григоренка ім'я маршала Жукова.

"Жоден топонім на мапі України і Харкова, зокрема, не може бути названий на честь Георгія Жукова. Це суперечить законам України про присвоєння об'єктам права власності імен, псевдонімів фізичних осіб", – наголосила директорка північно-східного відділу Українського інституту нацпам'яті Марія Тахтаулова.

Цей проспект з 80-х років мав ім'я маршала Жукова. У 2016-му міська рада назвала його на честь іншого радянського військового-дисидента, – Петра Григоренка. Він навчався в Харкові, а згодом прославився правозахисною діяльністю. Частина містян на чолі з мером були проти. Влітку цього року міська рада після низки петицій повернула попередню назву – Жукова. Це рішення вже в суді оскаржили представники різних громадських організацій та політичних партій. На початку осені окружний адмінсуд став на сторону позивачів. Та визнав протиправною ухвалу міської ради. І повернув назву Григоренка. Мерія подала апеляцію.

"На мій погляд, саме з'ясування цієї обставини, участь маршала Жукова у вигнанні нацистських окупантів з України є головним питанням. І перевірка доказами цих обставин була головним питанням при розгляді справи цієї в суді першої інстанції", – заявив заступник директора юрдепартаменту Харківської міськради.

"Фактично вони жодним чином не можуть обґрунтувати ті порушення закону, які були допущені і жодними доказами не підтверджується щодо того, що в Харкові може бути теоретично колись проспект імені Жукова. Представник міської ради плутається в якихось елементарних навіть цифрах, датах, фактах і так далі", – каже юрист ГО "Харківський антикорупційний центр" Ігор Черняк.

Другий апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляції міської ради Харкова. І залишив в силі назву проспекту імені Петра Григоренка. Це рішення оскарженню не підлягає.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Біля Кримського через надмірну активність окупантів журналістів попросили залишити позиції – репортаж
Наступний матеріал
Князь Святослав, Сірко і Байда: як скульптор створив півметрові шахи у вигляді історичних постатей – сюжет
Loading...

"ЄС" у суді оскаржила рішення Харківської міськради про повернення проспекту імені Жукова

"Встановили драбину і полізли до стін, наче крадії": в Харкові невідомі чіпляли вказівники із прізвищем Жукова – відео

"Декомунізація" проспекту в Харкові: поліція відкрила кримінальне провадження

"Декомунізація" по-харківськи, або Як депутати проспект Жукова повертали

Щоб скасувати перейменування проспекту, потрібне втручання прокуратури: юрист про варіанти розвитку подій

Перейменування харківського проспекту: Кабмін звернеться до правоохоронців