Суд над активістом у Харкові
Суд над активістом у Харкові 5 канал

Повалення погруддя Жукова у Харкові: суд пристав на сторону активістів

Читайте по-русски
Засідання Фрунзенського суду Харкова почалося мовчазним флешмобом

Відмовити слідчим в обранні запобіжного заходу підозрюваному в поваленні погруддя Жукова у Харкові. Таке рішення ухвалив місцевий районний суд. У поваленні погруддя радянського маршала підозрюють волонтера й активіста В'ячеслава Дуду. Проте всі обвинувачення чоловік відкидає. Про подробиці засідання розповість Оксана Нечепоренко.

Засідання Фрунзенського суду Харкова почалося мовчазним флешмобом. Активісти тримають у руках папірці із заявою: "Я теж валив Жукова".

"Слідчі і прокуратура роблять ті речі, які не по закону. Вони намагаються невинного в чомусь звинуватити, під це підробляють факти і свідків", – наголошує учасник акції Іван Діденко.

Погруддя Жукова у середмісті Харкова скинули 2 червня. Це сталося, коли активісти пікетували будівлю, де відбувався з'їзд партії "Довіряй ділам". ЇЇ очолюють мер Харкова Геннадій Кернес та міський голова Одеси Геннадій Труханов.

За версією поліції, скинути погруддя радянського маршала допомагав активіст та волонтер В'ячеслава Дуда. За даними слідчих, він один з тих, хто тягнув мотузку, закинуту на пам'ятник. Докази цих дій поліція намагалася знайти в активіста під час обшуку.

"Бюст Жукова, який просто не міг пролізти у мої двері, драбину і мотузку, якою цей демонтаж робили. Знайшли 28 гільз – у мене діти збирають гільзи – і конфіскували", – розповів підозрюваний.

Суд розглянув клопотання щодо запобіжного заходу. На думку прокурора, підозрюваний може впливати на свідків чи намагатися втекти. У зв'язку з цим обвинувачення клопоче про запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

"Покласти на Дуду такі обов'язки: прибувати до слідчого Немишлянського ВП. Не відлучатись із місця проживання, а саме в місті Харкові, без дозволу прокурора, слідчого, суду. Повідомляти про зміну місця проживання, заборонити спілкування зі свідками у кримінальному провадженні та поза йогом межами", – зазначила прокурор Анастасія Таран.

Якщо провину активіста доведуть, йому загрожує до чотирьох років ув'язнення. В'ячеслав Дуда зізнається, дії протестувальників підтримує, оскільки це відбувалося відповідно до закону про декомунізацію. Проте додає: погруддя не скидав. А отже, винним себе не вважає. Захист активіста обвинувачення називає необґрунтованими.

"Позиція звинувачення ґрунтується виключно на показах посадових осіб, а саме працівників поліції, а також свідка у судовому засіданні – було посилання на прізвище цієї особи – це працівник РДА. Реальних свідків, перехожих, які щось бачили, немає. До того ж усі протоколи допитів зроблені як під шаблон. Тексти всі однакові", – зауважує адвокат Дмитро Сидоренко.

Суддю аргументи захисту переконали. Те, що погруддя скинув саме Дуда – не доведено. Адже досі немає відповіді експертів щодо відео, яке має спростувати або підтвердити цей факт.

"За таких обставин суддя приходить до висновку, що клопотання щодо застосування до Дуди запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання задоволенню не підлягає", – підсумувала слідча суддя Олена Федорова.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

Дивіться також фотогалерею:

"Смерть катам": у Дніпрі червоною фарбою облили меморіал комсомольцям – ФОТО

Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/

 

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Наступний матеріал
"Бігав по донецькому чорнозему": як пройшло спільне тренування ветеранів АТО і легкоатлетів

"Червоних ліній" є шість": активісти рушили ходою від Банкової до урядового кварталу – яка мета

В "ЄС" анонсували акцію під стінами КСУ проти скасування закону про люстрацію

"Декомунізація" проспекту в Харкові: поліція відкрила кримінальне провадження

Щоб скасувати перейменування проспекту, потрібне втручання прокуратури: юрист про варіанти розвитку подій

Перейменування харківського проспекту: Кабмін звернеться до правоохоронців

Активісти скандують "Ганьба!": у Харкові проголосували за повернення проспекту ім'я Жукова