проспект Жукова
проспект Жукова UA: Харків

Засідання апеляційного суду щодо перейменування проспекту Григоренка вкотре перенесли

Читайте по-русски
Про перенесення розгляду справи учасників процесу повідомили за 10 хвилин до початку судового засідання

У Харкові в черговий раз перенесли засідання апеляційного суду щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Георгія Жукова, передає "5 канал".

Зазначається, що про перенесення розгляду повідомили за 10 хвилин до початку. За словами представників суду, один із суддів терміново пішов у відпустку за сімейними обставинами.

Поінформувати учасників процесу не встигли. Водночас не повідомили і дати наступного засідання. Під будівлею суду відбулася акція проти повернення імені Жукова на мапу Харкова. Протестувальники вирішили ще раз нагадати, що слід дотримуватися закону про декомунізацію. Так, уже майже 2 роки в Харкові триває протистояння громадських активістів та міськради щодо перейменування проспекту. Торік у лютому депутати Харківської міськради вдруге підтримали перейменування проспекту Петра Григоренка в Харкові на честь Жукова. У червні це рішення оскаржили. Дії міської ради суд першої інстанції визнав неправомірними. Представники міської ради не погодилися і подали апеляцію.

"Є закон, де чітко прописано, які постаті комуністичного режиму підпадають під цей закон. І саме Жуков, там стоїть це прізвище. Тим паче, він був у керівному складі комуністичної партії. Це ще додатково на користь того, щоб цього топоніму не було", – зазначив учасник пікету Ігор Ісаєнко.

Також представник відповідача Андрій Коломійцев зазначив, люди не хочуть згадок про людей, які знищували українців.

"Ми не хочемо згадок про людей, які знищували Україну, які знищували українців. Тому наше нормальне очевидне прагнення – дотримання закону про декомунізацію та скасування назви маршала Жукова з будь-якого топоніму міста Харкова. Наскільки я розумію, рішення очевидне. Ми 100% праві. Але чомусь не хочуть приймати таке, мабуть, вважають, що це політичне рішення і затягують час. Я так ставлюся до цього", – додав він.

Як раніше повідомляв 5.ua, біля Апеляційного адміністративного суду Харкова зібралися  мітингарі з плакатами проти перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова.

Попередній матеріал
Зеленський є заручником дружби з олігархами і наступний прем'єр стане компромісом з ними – політолог
Наступний матеріал
Рибчинський: "З деякими друзями я перестав спілкуватися ще після першого Майдану"
Loading...

Сходив до львівського кафе у шапці з кокардою СРСР: туристу з Києва "світить" п'ять років в'язниці

Панно під загрозою: активісти розповіли про стан монументів та пам'ятних знаків Радянської доби

На Одещині прихильники Леніна відмовляються знести останній пам'ятник "вождю"

На Херсонщині у школах масштабно відсвяткували захоплення Криму більшовиками

"ЄС" подала до суду на Одеську міськраду через спробу перейменувати проспект Небесної Сотні

Жуков замість Небесної Сотні: Одеським вулицям можуть повернути радянські назви