Суд
Суд info-rm.com

"ЄС" подала до суду на Одеську міськраду через спробу перейменувати проспект Небесної Сотні

Читайте по-русски
Проспекту Небесної Сотні та вулиці Інглезі міська влада хоче повернути попередні радянські назви

Вже 16 листопада почнеться судовий розгляд позову партії "Європейська солідарність" до виконкому Одеської міської ради через спроби перейменувати проспект Небесної Сотні. Як передає "Укрінформ", про таку ухвалу судді адмінсуду Любові Токмілової повідомили в міському офісі партії.

"Спробу повернути проспекту Небесної Сотні та вулиці Інглезі в Одесі попередні радянські назви, пов'язані з іменами сталінського маршала Жукова і 25-ї Чапаївської дивізії, ми вважаємо протиправною й безперспективною, оскільки вона суперечить нормам чинного законодавства. Крім того, це прояв передвиборчого популізму, що може дестабілізувати ситуацію. Тому й подано позов до суду про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними", – прокоментували ситуацію в територіальному осередку "ЄС".

У позовній заяві наголошується, що "виконком міськради не уповноважений вчиняти подання про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності, імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, а також порушувати питання про присвоєння юридичним особам імен та святкових дат, назв і дат історичних подій".

З огляду на що, дії міськради не відповідають Закону "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів), фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій".

Представниця "ЄС" також акцентувала, що у відповідь на звернення до Українського інституту національної пам'яті була отримана відповідь, що зазначене перейменування буде підпадати під дію закону про декомунізацію та засудження тоталітарних режимів.

За словами керівника Південного відділу УІНП Сергія Гуцалюка, за дорученням інституту він буде на засіданні адмінсуду представником третьої особи на стороні позивача.

Нагадаємо, раніше кандидат на посаду міського голови Одеси від "Європейської солідарності" Петро Обухов наголосив, що повернення проспекту в Одесі назви на честь Маршала Жукова є незаконним.

Попередній матеріал
Два коронавірусні рекорди: в Україні 8752 нових хворих, 3902 людини одужали
Наступний матеріал
Дощ, похолодання, в Карпатах – мокрий сніг: яким буде останній день жовтня в Україні
Loading...