Грузія
Грузія Depositphotos

Литва перша у світі офіційно затвердила нову назву Грузії

  Читайте по-русски
  Змінити традиційну назву попросила сама Грузія, оскільки сьогоднішню назву вважає русифікованою

  У Литві офіційно затвердили назву Сакартвело для Грузії. Вона буде використовуватися в усіх офіційних документах. Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BNS, про це заявив голова Державної комісії з литовської мови Аудріс Антанайтіс.

  "У даний час Сакартвело вже є офіційною назвою", – заявив Антанайтіс.

  За його словами, 21 грудня минулого року комісія ухвалила рішення виключити з документа, що встановлює офіційні назви держав, слово Gruzija та вписати Sakartvelas.

  "Резолюція комісії, прийнята два роки тому, визначила Сакартвело другою неофіційною назвою. Потрібен був перехідний період, щоб визначити, чи сприймає громадськість цю назву. Очевидно, що вона прижилася в суспільстві надзвичайно швидко. Це було насправді дуже несподівано", – додав Антанайтіс.

  Грузія залишається, як і раніше, вживаною назвою, у публічному просторі її можна вживати. Змінити традиційну назву попросила сама Грузія, оскільки сьогоднішню назву вважає русифікованою. Водночас нинішня версія назви має тривалу історію, а автентичну назву Сакартвело офіційно раніше не використовувала жодна держава Євросоюзу.

  Мешканці Грузії застосовують до своєї країни назву Сакартвело. Ця самоназва походить від основного центрального грузинського регіону Картлі з класичних і візантійських джерел, навколо якого була сформована в ранньому середньовіччі культурна й політична єдність грузин. Однак у більшості мов закріпилась латинська назва країни – Georgia (Георгія).

  Нагадаємо, Керівна партія "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах у Грузії. Політична сила здобула майже 50% голосів. Це дасть їй можливість самостійно сформувати уряд. І близько 27% виборців підтримали опозиційний "Об'єднаний національний рух", куди входить, зокрема, й Міхеїл Саакашвілі.

  Попередній матеріал
  Індонезія схвалила китайську вакцину проти COVID-19, яку закупить Україна
  Наступний матеріал
  Експосли США, авторитетні військові та експерти закликали переглянути справу генерала Назарова
  Loading...

  Вибори у Грузії: біля парламенту протестувальники вже розбили намети

  Вибори у Грузії: правляча партія лідирує – опозиція розпочала протест

  У Грузії стартували парламентські вибори – вперше за новими правилами

  У "СН" заявили, що Грузія не пустила нардепів спостерігачами на вибори – грузинська влада заперечує (оновлено)

  Захоплення банку в Грузії: усіх 43 заручників звільнено, а нападник утік

  У Грузії озброєний чоловік взяв у заручники відвідувачів банку: вимагає $500 тисяч