Грузія
Грузія Depositphotos

У Грузії стартували парламентські вибори – вперше за новими правилами

Читайте по-русски
Через пандемію на цих виборах значно менше спостерігачів, аніж зазвичай

У Грузії в суботу, 31 жовтня, обирають парламент – і вперше це відбувається за новими правилами.

Згідно із ними на виборах буде майже удвічі менше мажоритарників – 30, а не 73. А кількість місць за пропорційною системою – зросте з 77 до 120. Прохідний бар'єр – лише 1%. А право на формування більшості має лише та партія, що отримає понад 40,54% голосів виборців.

Такі правила зможуть допомогти потрапити у парламент новим політсилам. І ті зможуть зформувати коаліції з великими партіями. Як провладна "Грузинська мрія", а також опозиційний "Єдиний національний рух. До речі, опозиційні партії уже заявили, що в коаліцію з правлячою партією – не підуть.

"Це дуже важливі парламентські вибори для Грузії, і не лише тому, що громадяни оберуть новий парламент. А й тому, що Грузія зміцнить свою демократію. А це багато в чому обумовлює наше майбутнє. Також це гарна можливість для нашої країни і суспільства збільшити довіру до Грузії, привабити більше інвестицій. І нова нагода завершити шлях до Європейської і Євроатлантичної інтеграції", – зазначив спікер парламенту Грузії Арчил Талаквадзе.

Спостерігатимуть за виборами європейські дипломати, які допомагатимуть спостерігачам від ОБСЄ. Через пандемію їх значно менше, ніж зазвичай.

Нагадаємо, напередодні у "Слузі народу" заявили, що Грузія не пустила українських нардепів спостерігачами на вибори – втім грузинська влада це заперечила.

Попередній матеріал
Землетрус у Туреччині: загиблих вже 25, понад 800 поранених
Наступний матеріал
У Дніпрі генеральне прибирання – дезінфікують школи, де проходило голосування
Loading...