Віктор Назаров
Віктор Назаров unn.com.ua

Експосли США, авторитетні військові та експерти закликали переглянути справу генерала Назарова

  Читайте по-русски
  Вони пропонують, щоб ОП, парламент, Верховний Суд та РНБО розглянули це питання на найвищому рівні та переглянули його з урахуванням західних практик

  Низка експослів США, авторитетних військових та експертів звернулися до України зі спільною заявою, у якій закликають на найвищому рівні переглянути рішення щодо покарання генерала Віктора Назарова у зв'язку зі збиттям бойовиками Іл-76 в аеропорту Луганська. Про це мовиться в тексті заяви, оприлюдненої 11 січня, інформує "Європейська правда".

  Серед 16 підписантів документа – генерал у відставці Повітряних сил США Філіп Брідлав, генерали США у відставці Веслі Кларк та Бен Ходжіс, експосли США в Україні Джон Гербст, Вільям Тейлор, Роман Попадюк та Стефен Пайфер, Александр Вершбоу – колишній заступник генсека НАТО та експосол США у Росії.

  У заяві зазначається, що практика залучення цивільних прокурорів та суддів, які не мають досвіду та експертизи для оцінки умов ухвалення рішень на полі бою, підриває безпеку України. 

  "Ані США, ні інші крани Заходу, які надають Україні військову підтримку, не дали б поводитися зі своїми командувачами так, як з генералом Назаровим. У час, коли Росія продовжує війну на Донбасі, Україна має заохочувати бойовий дух та ініціативу військових. Судове переслідування генерала Назарова має зворотній ефект. 

  Україна не повинна карати військових командувачів за ухвалення складних рішень в умовах великої невизначеності та за складних обставин... Засудження Україною генерала Назарова та криміналізація рішень бойового командувача у цивільному суді – це те, з чого може тішитися лише Росія", – зазначають підписанти. 

  Вони пропонують, щоб Офіс президента, парламент, Верховний Суд та Рада національної безпеки й оборони розглянули це питання на найвищому рівні та переглянули його з урахуванням західних практик, враховуючи прагнення України до членства в НАТО, а до завершення процесу – залишати генерала під вартою та призупинити будь-які інші заходи щодо нього. 

  Також рекомендують, щоб надалі суди над військовими посадовими особами, що стосуються рішень на полі бою та інших рішень у воєнний час, здійснювалися військовим судом, військовим суддею та журі військових із досвідом операцій.

  Нагадаємо, у червні 6 років тому біля Луганського аеропорту терористи самопроголошеної "ЛНР" збили з переносної зенітно-ракетної установки військово-транспортний літак Іл-76. В авіакатастрофі загинули 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу з Мелітополя.

  Попередній матеріал
  Литва перша у світі офіційно затвердила нову назву Грузії
  Наступний матеріал
  Трамп запровадив надзвичайний стан у Вашингтоні у зв'язку з інавгурацією Байдена
  Loading...

  Генерала Назарова засудили до 7 років ув'язнення: реакція захисту та обвинувачення

  Збиття Іл-76: суд завершив дебати у справі генерала Назарова

  День пам'яті захисників України: збиття Іл-76 під Луганськом – спогади батьків загиблих десантників